Türkiyede dün akşam tarihi bir tartışma programı yayınlandı. Milyonlarca insanın merakla beklediği, kimimizin imkan bile vermediği bir buluşma gerçekleşti. Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım ve Ali Koç, olağan genel kurul öncesinde canlı yayında bir araya geldi. İşte tam da bu saatlerde Türkiye’deki internet kullanımında önemli bir değişiklik yaşandı. Milyonlarca kişinin telefonları bir kenara bırakıp ekrana kilitlendiği ortaya çıktı. Detaylar haberimizde…

Aziz Yıldırım ve Ali Koç konuşması sırasında internet kullanımı sekteye uğradı

Fenerbahçe’nin olağan genel kurulu öncesinde canlı yayında karşı karşıya gelen Aziz Yıldırım ve Ali Koç konuşmaları sırasında Türkiye’deki veri merkezlerinde internet kullanımında yüzde 12 oranında düşüş yaşandığı ortaya çıktı. Program Türkiye’de o kadar ilgi çekti ki, canlı yayın sırasında internet kullanımı resmen sekteye uğradı.

aziz-yildirim-ali-koc-internet habertürk canlı yayın

Bu yüzde 12’lik oran belki düşük gibi görünebilir ama aslında örnekleri çok az. Bu tür büyük düşüşlerin daha önce, iftar saatlerinde ve “Kurtlar Vadisi” gibi popüler programların yayınlandığı zamanlarda yaşandığı aktarıldı. Peki bu ne anlama geliyor? Bu olay toplumun, canlı yayın sırasında nasıl toplu bir şekilde hareket ettiğini ve dikkatini belirli olaylara yönlendirdiğini ortaya çıkarmış oldu. Peki programda neler yaşandı?

İletişim Başkanlığı harekete geçti: Diamond Tema'ya soruşturma, programa erişim engeli talep edildi İletişim Başkanlığı harekete geçti: Diamond Tema'ya soruşturma, programa erişim engeli talep edildi

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım ile mevcut başkanı Ali Koç, olağan genel kurulu öncesinde Fenerbahçe’nin geleceğini tartıştılar. Bu tarihi yayında, iki başkan da kulüp içindeki ve dışındaki gelişmeleri ve planlarını ortaya koydu. Aziz Yıldırım’ın Ali Koç’a yönelik eleştirileri ve Ali Koç’un cevapları, taraftarlar ve spor dünyası tarafından büyük ilgiyle takip edildi.

aziz-yildirim-ali-koc-internet

Selçuk Saraç’ın internet kullanımı verisini içeren paylaşımı yüz binlerce kez görüntülendi. Aziz Yıldırım – Ali Koç konuşmaları sırasında yaşanan internet kullanımındaki yüzde 12’lik düşüş, insanların belirli olaylara olan ilgisini açıkça ortaya koydu.

(Shift-Delete)