Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rize-Artvin Havalimanı açılışında açıklamalarda bulundu. Aliyev, "Türkiye günden güne güçleniyor, gelişiyor. Bunun temelinde siyaset ve aziz kardeşimin emeği, zahmeti vardır. Türkiye dünya çapında güç merkezi ve söz sahibi olup, ülke içinde de büyük projeler inşa etmeye kadirdir. Havalimanları, barajlar, yollar, köprüler bunlar Türkiye'nin gelişmesini gösteren hamlelerdir." dedi.

İşte Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in açıklamalarından satır başları:

Aziz kardeşlerim, aziz dostlar yeniden kardeş Türkiye toprağında olmaktan çok memnunum. Azerbaycan'dan selamlar iletiyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan beni bu törene davet ettiği için teşekkür ederim. Havalimanı açılışı münasebetiyle sizi yürekten tebrik ediyorum. Açılış Türkiye'ye gelen hoş ve uğurlu gelişmenin tezahürüdür.

Türkiye günden güne güçleniyor, gelişiyor. Bunun temelinde siyaset ve aziz kardeşimin emeği, zahmeti vardır. Türkiye dünya çapında güç merkezi ve söz sahibi olup, ülke içinde de büyük projeler inşa etmeye kadirdir. Havalimanları, barajlar, yollar, köprüler bunlar Türkiye'nin gelişmesini gösteren hamlelerdir. Bunların temeline insan faktörü devlet siyaseti dayanır. Biz her zaman bir yerdeyiz. Hoş günlerde iyi günlerde zor günlerde de. İkinci Karabağ savaşı bunu bütün dünyaya gösterdi.