• BIST 108.313
 • Altın 153,536
 • Dolar 3,8493
 • Euro 4,5167

  AYTO'dan üyelere can suyu

  22.04.2009 23:47
  Aydın Ticaret Odası ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle Oda üyeleri 0 ile 25 Bin Lira arasında aylık yüzde 1 faizle kredi kullanabilecekler.
  AYTOdan üyelere can suyu
  AYTO'dan üyelere can suyu AYTO'dan üyelere can suyu AYTO'dan üyelere can suyu

  Aydın Ticaret Odası ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle Oda üyeleri 0 ile 25 Bin Lira arasında aylık yüzde 1 faizle kredi kullanabilecekler. Aydın Ticaret Odası"nın Ziraat Bankası"na yıllık yüzde 11 faizle 1 Milyon 500 bin Lira yatıracak. Ziraat Bankası da AYTO üyelerin aylık yüzde 1 faizle kredi verecek.Aydın Ticaret Odası"nın, üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, meslek faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mesleklerini genel menfaatlerine uygun olarak geliştirmelerini sağlamak amacıyla kurulduğunu anımsatan AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Dokuzlu, “Ticaret odalarının asli görevlerinin başında, ticaretin kamu yararına gelişmesini sağlamak yer almaktadır” dedi.
  Tüm dünyayı saran ekonomik ve finansal krizin yaşandığı bir dönemde AYTO"da başkanlık görevine seçildiğini dile getiren Dokuzlu, ilk işinin Oda üyelerini yaşanan kriz ortamında kullandıracakları düşük faizli kredi ile biraz rahatlatmanın yolunu aramak olduğunu belirtti.
  Kamu kaynağı olan oda gelirlerinin de israf edilmeden kullanılması gerektiği kanaatiyle yaptıkları detaylı araştırmalar sonucunda Ziraat Bankası ile anlaşarak çözüme ulaştıklarını belirten Dokuzlu; “Benzer uygulamayı, üst kurulumuzun dışında ülkemiz genelinde 5 – 6 oda yapabildi. Bunlar Ankara, İstanbul, İzmir gibi bizden oldukça büyük ve güçlü olan odalar. Bu tamamen odanın maddi gücüyle orantılı bir uygulama. Odalara güç veren tabi ki üyelerdir. Aydın Ticaret Odası olarak bunu başarabildiğimiz için mutluyum” diye konuştu.
  Ziraat Bankası ile imzaladıkları protokolle Aydın Ticaret Odasının kaynaklarından 1 milyon 500 bin TL"yi bir yıl vadeli olarak bankaya yüzde 11 faizle yatıracağını söyleyen Dokuzlu kredi kullanımı ile ilgili şu bilgileri verdi: “ Ziraat Bankası kendi kaynaklarından üyelerimize 25 bin TL"ye kadar krediyi aylık yüzde 1, yıllık yüzde 12 faizle , yüzde 1,5 peşin komisyonla karşılığı kullandıracak. Bankaların bu günlerde kullandırdıkları ticari kredilerin aylık faiz oranları yüzde 1,60 civarında. Bu uygulama ile aylık 0,60 puan indirimle oda üyelerimiz kredi kullanmış olacak.”
  Protokol töreninde hazır bulunan Ziraat Bankası Denizli Bölge Danışmanlığı Ticari Krediler Müdürü İsmail Mandacı, Ziraat Bankası ve Aydın Ticaret Odası arasında 6 yıldır faiz indirimli kredi protokolleri yapıldığını anımsattı. Kredi müracaatlarının 1 Milyon 500 Bin TL"yi geçmesi durumunda gelecek kredi müracaatlarının mevcut protokol kapsamında alınabileceğine değinen Mandacı; “Ziraat Bankası olarak vatandaşı ve esnafı ekonomik anlamda yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Umuyorum ki bu sıkıntılı dönemi el birliği ile aşacağız” ifadelerini kullandı..

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim