• BIST 104.946
 • Altın 163,280
 • Dolar 3,9383
 • Euro 4,6903

  AYTO'dan özel sektöre uyarı

  18.08.2008 11:01
  Ticaret Odası Meclis Başkanı Çağlayan, ülkenin üretim ve istihdam anlamında kalkınmasında birinci sorumluluğun özel sektörde olduğunu belirtti.
  AYTOdan özel sektöre uyarı
  AYTO'dan özel sektöre uyarı AYTO'dan özel sektöre uyarı AYTO'dan özel sektöre uyarı

  Aydın Ticaret Odası (AYTO) Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, ülkenin üretim ve istihdam anlamında kalkınmasında birinci sorumluluğun özel sektörde olduğunu belirtti.
  Türk insanının üretime ve girişimciliğe karşı müthiş bir yatkınlığı olduğunun altını çizen AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, “ Türk insanı girişimci ruha sahip ve inandığı fikirler uğruna risk de alabiliyor. Türk insanının girişimciliğine verilecek tam destek ülkedeki pek çok ekonomik sorunun çözülmesinde başlangıç oluşturacaktır. Biz Aydın Ticaret Odası olarak sadece girişimciliğin yeterli olmadığını yeni dünya düzeni içerisinde bilgi ve teknolojinin de çok önemli olduğu düşüncesi ile üyelerimize bu konularda da gerekli desteği vermeye çalışıyoruz” dedi.
  Donanımlı işadamları ve girişimcilerin dünya ile rekabette mutlaka ülke için gerekli olduğunun altını çizen Mahmut Çağlayan “ Bu donanımı da insanlara küçük yaştan itibaren vermek lazım. AYTO olarak bizim bir ilköğretim o6kulumuz var. Bu okul ve Aydındaki diğer okullardan yetişerek üniversiteye gidecek olan gençlerimiz donanımlı olarak Aydın"a dönünce Aydın"ın ekonomik değerlerini de harekete geçireceklerdir” diye konuştu.
  AYTO Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, Türk ekonomisinin rekabet ve dünyadaki gelişmeler karşısında dirençli olabilmesi için kamu ve özel sektörün birlikte çalışması gerektiğinin altını çizdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim