• BIST 109.666
 • Altın 156,625
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  AYTED'lilerden kan bağışı

  02.12.2008 08:02
  Aydın Tüm Teknik Elemanlar Derneği (AYTED) üyeleri Aydın Kızılay Kan İstasyonu’nda kan bağışında bulundu.
  AYTEDlilerden kan bağışı
  AYTED'lilerden kan bağışı AYTED'lilerden kan bağışı AYTED'lilerden kan bağışı

  AYDINPOST ÖZEL-Aydın Tüm Teknik Elemanlar Derneği (AYTED) üyeleri Aydın Kızılay Kan İstasyonu"nda kan bağışında bulundu.
  Aydın"da bulunan teknik elemanların problemlerine çözüm üretmek amacıyla yola çıkan AYTED; ilk kan bağışı faaliyetini gerçekleştirdi.
  Gerçekleşen kan bağışı etkinliği hakkında bilgiler veren Aydın Tüm Teknik Elemanlar Derneği Başkanı Erol Bintaş, derneklerinin ilk sosyal faaliyetinde Kızılay Kan Merkezi ile görüşerek kan vermeyi uygun gördüklerini söyledi.
  Türkiye de kan bağışçısı sayısının yetersiz olduğuna dikkat çeken Bintaş, “Kan bağışı konusunda toplum olarak daha duyarlı olmalıyız. Türkiye de olduğu gibi ilimizde de kan bağışı konusunda gereken duyarlılığın olduğunu söyleyemeyiz. Biz de dernek olarak bu eksikliğin giderilmesi adına ne yapabiliriz diye düşündük. Ve ilk sosyal faaliyetimizi kan bağışı yaparak gerçekleştirmeyi uygun gördük. Kan bağışı ile ihtiyacı olan kişilere faydamız dokunduğu gibi üyelerimizin de daha sağlıklı olmalarını hedefliyoruz. Kan bağışı kampanyamız bununla sınırlı kalmayacak. Yılda en az 2 defa üyelerimizin kan bağışında bulunmasını sağlayacağız” dedi.
  Bintaş sözlerine şöyle devam etti:
  “Aydın Tüm Teknik Elemanlar Derneği olarak yapacağımız faaliyetlerimizin planını hazırladık. Teknik geziler ve eğitim seminerlerimizle her branştaki ve derecedeki mühendis, mimar, tekniker, teknisyen ve benzeri meslek erbabı kişilerin kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Böylece Aydın"ın ihtiyacı olan nitelikli teknik elemanları Aydın"a kazandırmaya, sanayi ile teknik elemanların buluşmasını sağlamaya çalışacağız. Teknik elemanların gelişimi için çaba sarf ederken, Aydın da var olan problemlere kayıtsız kalmamayı, ilimizin daha yaşanılır bir yer olması için elimizden gelen gayreti göstermeyi düşünüyoruz. Projelerimizde yer almak isteyen teknik elemanlar; bizi www.ayted.org dan takip edebilir.”
  Bintaş; günümüzde sivil toplum kuruluşlarına çok büyük görevler düştüğünü, AYTED olarak Aydın"ın gelişmesi için bu tür organizasyonlara devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim