AYT sınavı 9 Haziran Pazar günü saat 10:15 itibariyle başladı. 4 yıllık bir fakülteye yerleşmek isteyen adayların katıldığı Alan Yeterlilik Testi AYT’de adaylara matematik, edebiyat, fizik, biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, felsefe, geometri ve din kültür derslerinden 160 soru yöneltildi. 180 dakika sürenin verildiği adaylar sınavdan çıkar çıkmaz “AYT zor muydu kolay mıydı?” “YKS AYT sınav yorumları nasıl?” “Sözel mi zordu, sayısal mı?” sorularına yanıt aramaya başladı…

YKS’nin ikinci ayağı olan AYT 9 Haziran Pazar günü sabah oturumu ile gerçekleşti. Tam üç saat boyunca sorulara yanıt veren bazı adayların çıkışta yüzü gülerken, bazıları ise sınavı geride bırakmış olmanın rahatlığını yaşıyordu. Diğer yandan sınavdaki performanslarını görmek ve diğer adayların durumunu ölçmek isteyen adaylar sınavdan hemen sonra internette “AYT zor muydu kolay mıydı?” “YKS AYT sınav yorumları nasıl?” “Sözel mi zordu, sayısal mı?” tarzında sorular araştırıyor…

AYT ZOR MUYDU KOLAY MIYDI?

2024 YKS sınavının ikinci oturumu AYT 9 Haziran Pazar günü gerçekleşti. Saat 10:15’te başlayan sınav 13:15’te son buldu. Sınavdan çıkan adayların ve onları kapıda bekleyen velilerin aklında ise “AYT zor muydu kolay mıydı?” sorusunun yanıtı var.

Yapılan yorumlarda ise kimi adaylar AYT sınavının beklenenden kolay olduğu yönünde iafdeler yer alırken, çoğunluk bu sene AYT’nin sayısal kısmının sözel kısmına oranla zor olduğu yönünde yorumlar bulunuyor.

YKS AYT SINAV YORUMLARI NASIL?

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adı tehdit ve şantaj olaylarına karışan hakim ihraç edildi Adı tehdit ve şantaj olaylarına karışan hakim ihraç edildi

Yaklaşık 3 milyon adayın katılımıyla gerçekleşen 2024 YKS sınavının sonuçları 17 Temmuz Çarşamba günü ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden erişime açılacak. Sınav sonuçları basılı olarak adayların adreslerine gönderilmeyecek. Online olarak açıklanan sınav sonuç belgelerinde adayların doğru ve yanlış sevap sayıları ile sayısal, sözel ve eşit ağırlık alanlarında aldıkları tüm puanlar yer alacak.