• BIST 109.666
 • Altın 156,792
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  AYSO'da soruları yanıtladı

  24.03.2009 08:12
  AK Parti Aydın Belediye Başkan Adayı Mustafa Ancın Aydın Sanayi Odası’nın davetlisi olarak düzenlenen toplantıda projelerini anlattı.
  AYSOda soruları yanıtladı
  AYSO'da soruları yanıtladı AYSO'da soruları yanıtladı AYSO'da soruları yanıtladı

  AYDINPOST HABER SERVİSİ- Aydın"ı ortak akılla yöneteceklerini ifade eden AK Parti Adayı Mustafa Ancın “Aydın"ın en önemli sorunu işsizliktir. Göreve geldiğimizde ilk yapacağımız iş birinci eğitim şurasını düzenlemek olacaktır. Aydın"ın marka şehir olması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.
  Tarım ve Turizm potansiyelinin değerlendirmesinin altını çizen Mustafa Ancın “İhtisas sera bölgelerinin kurulması önceliklerimiz arasında. Üniversite ile yakın diyalogumuz var, tarımsal teknopark projesini gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Göreve geldiğimizde Kent konseyine de işlevsellik kazandıracağız. Tamamen politikadan arınmış bir yönetim göreceksiniz.Aydın"a ve Aydınlıya bedel ödetmeyeceğiz. Emin olun Aydın kalıplarını kıracak” diye konuştu.
  Aydın"ın spor turizmine de uygun iklime sahip olduğunu belirten Ancın “Spor klüplerinin Antalya yerine tercihlerinin Aydın olmasını sağlayacağız. Termal turizm bizim için Allah"ın bir lütfu. Tarih turizmi de bir o kadar önemli kentimiz geçirdiği yangınlarla birçok tarihi eseri kaybetmiş bizler tarihimize ve kültürümüze sahip çıkacağız. Kent müzemiz yok bunun için kampanya başlatmayı düşünüyoruz. Önemli ticari girişimlerde bulunan iş adamlarımızın ürettiklerini sergileyebilecekleri bir salon bile yok. Bunun için Tariş kooperatif ile masaya oturarak Aydın"a fuar alanı kazandırmayı çok istiyoruz. Geçmişten bugüne kadar yöneticiler olarak şehre hakim olamadık kıymetli arazilerimizi mafyalar belediye yetkililerinden önce girip parsellemişler.Şimdi bazı başkan adayları taahhüt ederek kaçak yapıya müsaade edeceklerini söylüyor. Bunlar oy kaygısıyla kaybetme telaşıyla verilmiş sözlerdir. Çünkü kaçağa müsaade etmemiz mümkün değil ve bu konuda da en büyük güç TOKİ"dir. İnsanlarımız 100 TL taksitlerle 45 m2"lik evlere sahip olabilecekler” şeklinde konuştu.
  Güzelhisar Çayı projesi kapsamında hobi evleri oluşturacaklarını ifade eden Mustafa Ancın “Artık Aydın ovaya doğru yayılmayacak. Kuzey aksında gelişim öngörüyoruz. Çevre yolunun da Denizli yoluna bağlanmasını düşünüyoruz ayrıca otogarımızı demiryoluyla birleştirmek hedefindeyiz. Sizlere adaletli şeffaf bir yönetim sözü veriyorum. Aydın"ın geçmişte yaşamadığı heyecanı yaşatmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Sizlerden çok güçlü destek bekliyorum” dedi.
  Mustafa Ancın sözlerinin sonunda da ASTİM OSB"nin 2,5 km.lik kamulaştırma talebini karşılayacaklarını, Çıldır havaalanının aktif hale gelmesi için de Aydın Belediyesi olarak her türlü fedakarlığı yapacaklarını ifade etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim