Sakarya'da yaşayan Kemal Söyler (65), 2 hafta önce ailesini de alarak tatil için memleketi Trabzon'un Şalpazarı ilçesine gitti.

Deniz manzaralı mezar için birbirine girdiler: Bir kişi hastanelik oldu Deniz manzaralı mezar için birbirine girdiler: Bir kişi hastanelik oldu

Alaca Yaylası'nda bulunan evinde kalmaya başlayan Söyler, otomobilini de evin önüne park etti. Ancak geçen pazartesi evin önüne gelen bir ayı, otomobilin ön camını kırıp ön sağ kapısını ve arka tamponunu parçaladı.

Sabah kalktığında otomobili görünce büyük bir şok yaşayan Söyler, hasarın karşılanması için durumu sigorta şirketine bildirdi.

70 BİN TL MASRAF
Ancak sigorta şirketi, sözleşmeye göre normal bir kazada karşı tarafın hasarının ödendiğini belirterek ayıdan kaynaklı hasarın ödenemeyeceğini bildirdi. Aracı 70 bin TL masraf ederek kendisi tamir ettirmek zorunda kalan Söyler, "Araçtaki tırnak izlerinden ayı saldırısı olduğunu anladım. Ayrıca yeğenim de ayıyı kaçarken görmüş. Sigorta şirketine, 'Ben ayıya çarpmadım, ayı benim otomobilimi parçaladı' dedim ama hasarı karşılayamayacaklarını ve yapacak bir şey olmadığını söylediler. Durup dururken 70 bin TL masraf çıktı" dedi.