• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  AYGİAD'da yeni dönem

  30.04.2008 10:35
  AYGİAD genel kurulu, dün akşam, Aydın Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirildi.
  AYGİADda yeni dönem
  AYGİAD'da yeni dönem AYGİAD'da yeni dönem AYGİAD'da yeni dönem

  AYDINPOST ÖZEL

  Genel Kurul toplantısına Aydın Valisi Mustafa Malay, TÜGİK Genel Sekreteri ve EGAFED Başkanı Efkan Ceylan, Aydın Ticaret Odası Başkanı Mustafa Baştuğ, Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, KOSGEB Müdürü Turgut Gözen, Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanı Fettah Açan, Baro Başkanı Sümer Germen ve genç işadamları katıldı.
  47 üyesi bulunan AYGİAD"ın genel kurulu, çoğunluğun sağlanmasıyla birlikte başladı. Kongre divan başkanlığını Eşref Böcekli yaparken, genel kurul tek listeyle gerçekleştirildi.
  Kongre kapanışının ardından, Aydın Sanayi Odası Restaurant"a geçilerek gelen üye ve konuklara akşam yemeği verildi.

  Hedef 100 üye olmalı


  AYGİAD"da iki dönem başkanlık yapan İsmail Cem Yıldırım yaptığı konuşmada, “Bu genel kurul dernek için bir ilk. Çok büyük güç aldık sizlerden. Göreve geldiğimizde hatırlarsanız şunu söylemiştik, ben değil, biz olacağız. Kuruluşundan itibaren hep yararlı işler için uğraşan AYGİAD, hiçbir kazanımın çalışıp yorulmadan olmayacağını savunmuştur. Atatürk ilke ve inkılaplarına sürekli bağlılığını göstermiştir. TÜGİK"te ağırlığını hissettirmiştir. Demokrasi tüm kurum ve kuruluşlarıyla önem kazanır. Bizler haklı ile haksız arasındaki ayrımı ortaya koyuyoruz. Bizimle birlikte yürümeye devam eden tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Gelecek yönetimden beklentimiz ise, derneği en iyi noktaya getirmesidir. Kurumsallaştırmaya ulaştırmak olmalıdır. 2010 yılında da 100 Aygiad üyesi olarak hedef koyuyorum. Bizlerle birlikte olan tüm arkadaşlarımızı candan teşekkürlerimi sunuyorum. Sağolun” diye konuştu.


  Aygiad güçlü ve anlamlı bir dernek

  Genel kurulda konuşan Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, “Eski bir Aygiad"lı olarak söyleyebilirim ki, burada kesinlikle yaşlanmıyorsunuz. Çünkü ilk yaş sınırı 35"ti, sonra 50 yapıldı. O bakımdan yaş sınırı henüz tespit edilmedi. Buraya girdiğinizde gerçekten yaşlanmıyorsunuz” dedi.
  Çağlayan, “Ben ne zaman sıkıntı hissettiysem, yalnızlığa kapıldıysam Aygiad yönetimini hep yanımda gördüm. Bir gün derdimi Eşref Böcekli"ye anlattığımda kolumdan tutup beni Vali"ye götürmüştü. O zaman bir il başkanından randevu alamamıştım. Sürekli bizi atlatıyordu. Dertlerin çözümü için Vali"ye gittiğimde Aygiad"ın ne kadar güçlü ve anlamlı olduğunun farkına vardım” diye konuştu.

  Dış Ticaret açığına dikkat edilmeli

  Aydın Ticaret Odası Başkanı Mustafa Baştuğ ise, “Bugün sadece rakibimiz kentin içindeki sektörler değil. Amerika"daki bakkal da rakip haline gelmiştir. O nedenle ülkedeki dış ticaret açığına dikkat edilmelidir” dedi.


  Asıl patron işadamları ve halktır

  Aydın Valisi Mustafa Malay
  iş adamlarının önemsenmesinin gerekliliğini dile getirerek, “Genç işadamlarıyla birlikte olmak insana ayrı bir heyecan veriyor. İşadamları bulunduğu bölgede ve ülkenin velinimetidir. Başımızın tacıdır. İşadamı eşittir, işveren, üretendir. Böylesine insanlar elbette ki toplumun herkesimi tarafından takdir edilmesi gerekenlerdir. Biz halka hizmet için varız. Halk olmazsa biz olmayız. İşadamlarına tepeden bakmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Biz işadamlarının ve halkın patronu değiliz. Bir patron varsa o da halkımızdır, işadamlarımızdır. Biz onların vergilerle maaşımızı alıyoruz. Bu prensiple yola çıktığımız için işadamlarının ve halkın içinde oldum. Dışarıya bağlı olmaktan kurtulmalıyız. Dışa bağlılıktan kurtuluşun yolu da sizler gibi genç ve dinamik işadamlarının üretmesiyle olacak. Ülkemiz her türlü kaynağa sahip. Bu kaynakları işleyen işadamlarına ihtiyaç var. İşadamlarının da önünü açtığımızda tüm sorunların üstesinden gelinecektir. Bugün işadamları 40 farklı sorunla karşılaşıyor. Biz yeni girişimde bulunacak olanların yanındayız. Avrupa bugün bu noktadaysa işadamlarının önünü açtığı içindir. İnsanlığa hizmeti hedeflersek gereken her şeyi yapabiliriz. İşverenlerin önü kesilmeye çalışılıyor bu yanlış. Devlet işveren olmaktan çıkmıştır. O eskidendi. Mermerde bile lideriz fakat işi İtalya götürüyor. Kopuk kopuk çalışırsanız olmaz. Kanatsız kuşu avlamak kolay olur” diye konuştu.

  Konuşmaların tamamlanmasının ardından AYGİAD"a iki dönem başkanlık yapan İsmail Cem Yıldırım"a üyeler tarafından elmaslı dolmakalem hediye edildi.

  Tek listeyle gidilen ve oy birliğiyle kabul edilen listede yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:
  Selçuk Güler, Cenk Atay, Coşkun Cerit, Tuncay Akkuş, Mustafa Yalçın, Mehmet Yirmibeş, Nuri Ağaççı.

  Denetim kurulu"na ise, Ali Çiner, Aşkın Sarıbaş ve Tuncay Temel seçildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim