• BIST 104.539
 • Altın 163,366
 • Dolar 3,9376
 • Euro 4,6999

  Aydınspor1923 için kenetlenme zamanı...

  24.03.2017 00:10
  Kemal Başaran / Naçizane

  Kemal Başaran / Naçizane

  Aydınspor 1923 takımımızda dejavu devam ediyor. Son yıllarda hop oturup hop kalkıyoruz. Her sene büyük umutlarla insanımıza büyük hedefler gösteren yönetim vizyonundaki hedeflere ulaşamamış, umutlarımız hep daha ileri tarihlere ötelenmiştir. Aydın’ımızın en önemli markalarından birisi olan takımımızın geleceğiyle oynamaya kimsenin hakkı yok. İşi ehline vermek diye bir kavramı hatırlatmak isterim.

  Aydınspor 1923 yöneticiler ve antrenörler için yetiştirme yurdu değildir…

  Takımımız daha üst yeteneklere sahip insan kaynakları tarafından yönetilmeyi hak etmiyor mu? Yıllardır yaptığımız hatalardan ders çıkarma zamanının gelip geçtiğine inanıyorum. Gümüşhanespor maçında ben ağladım. Kimsenin bize bu duyguları yaşatmaya hakkı yok. Takımını sevip iyi günde, kötü günde destek olmaya gelen kardeşlerimizi üzmeye ne hakkınız var. Çağdaş ülkelerde bu konuyla ilgili çok saygıdeğer bir müessese var… İSTİFA veya görevi ehline teslim etme… Ligin bitimine 6-7 maç varken teknik adamı değiştirerek bu sorumluluktan kurtulacağınızı mı sanıyorsunuz. İki senede toplam 8 antrenör göreve getirmek ne kadar doğrudur? Takdirlerinize sunarım. Aydınspor 1923 kimsenin zıplama tahtası olamaz. Futbol takımı yöneticiliği yaparak merdiven basamaklını çıkmalar çok eskilerde kaldı.

  Ülkemizde son yıllarda sektörlerde çok önemli dejenerasyonlar yaşanmaktadır. İnsan kaynaklarımızın yeniden inşa ve ihya edilmesi ihtiyacı var. Bütün sektörlerin lokomotifi eğitim sektörüdür. Eğitim geleceğimizin, umutlarımızın istendik şekilde inşa edilmesidir.18. Yüzyılda insanlara mezhebi, meşrebi, aşireti sorulurmuş,19. Yüzyılda ne kadar parasının olduğu sorulmaya başlanmış.20. Yüzyılda ise insanlara artık bilgisi sorulmaktadır. Her sektörde ehliyetli, liyakatli, donanımlı, beden dili güçlü, kendisini ve kurumunu temsil eden, dil veya diller bilen kaliteli insanlara ihtiyaç var. Daha kaliteli işler yapan, insan kaynaklarının, takımımızda görev almalarının zamanı geldi de geçti diye düşünüyorum.

  Takımımızın 28 haftada toplam 32 puan topladı. Şampiyonluk parolasıyla çıkılan yolda, play-off bile göremeyeceğiz. Ligin son 6 haftasında küme düşmemek için mücadele edeceğiz. Son altı karşılaşmanın üçünü evde üçünü de dışarda oynayacağız. Zorlu maraton bu hafta başlıyor. Evimizde oynayacağımız 3 karşılaşmanın ilkini Eyüpspor’la oynayacağız. Sürecin olumlu devamı için bu maçı mutlaka almamız lazım. Her maçla ilgili tek tek strateji geliştirmeliyiz. Eyüpspor maçından sonra evimizde karşılaşacağımız Trabzon1461 takımını ve deplasmanda yendiğimiz Buğsaş takımını da yenip yolumuza devam etmeliyiz. Kendi göbek bağımızı kendimizin kesmesi gereken bir döneme girdik. Dışardan alacağımız puan veya puanlar ise ekmekli kadayıf gibi olur. Ben 8-9 puanın takımımızı ligde tutacağına inanıyorum… İlk yarıda son altı maçlık periyotta toplamda 8 puan çıkarmıştık. Takımımızın aynı performansı gösterecek kalitesinin de olduğuna zerre kadar şüphem yok.

  O halde sorunları tespit edip çok kısa sürede çözmemiz gereken bir döneme girdik. Aydınspor 1923 takımımızın problemlerini hepimiz biliyoruz. Bunları buradan tekrar tekrar yazmanın çözüme katkısı da yok. Takımımızda şu ara travmalara uğramış kurum ikliminin en kısa sürede onarılması gerekir. Takım yönetimi insan kayaklarının sosyo-psikolojik tahribatının onarımı için ne gerekiyorsa ivedilikle hayata geçirmelidir. Bunun hem maddi hem de manevi reçeteleri birlikte kullanılmalıdır. Bunlar yapılırken adalet ve şeffaflık unsurları göz ardı edilmemelidir. Takımımızla ilgili bilgilenmek hususunda önemli eksiklerimiz var. Camia  sıkıntı ve çözüm yılları ile ilgili olarak aydınlatılmalı, bilgilendirilmelidir. Aydınspor 1923 takımımızı bizler en az yöneticilerimiz kadar seviyor ve önemsiyoruz.

  Sıkıntılar paylaşıldıkça azalır. Taraftar olma ile seyirci olma kavramları birbirine karıştırılmamalıdır. Takımımızın fedakâr, cefakâr taraftarları bu sıkıntılı süreçte maddi manevi olarak takımlarının yanında olacaklardır. Evimizde yapacağımız son üç karşılaşmada tribünlerde boş yer bırakılmamalıdır. Takım yönetimi de bu konuyla ilgili gerekli PİAR’ı (tanıtımı-bilgilendirmeyi) alanda yapmalı ve bunu bizlere his ettirmelidir. Takımımıza en kalbi duygularımla başarılar diliyor, hepinizi sahada görev yapan 11 güzel adama destek olmaya çağırıyorum.

  Çünkü… Başka Aydınspor 1923 yok…

   

   

   

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Bu yazı toplam 1398 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim