banner83

Aydınspor 1923 Nasıl Kurtulur?

2017-2018 Futbol sezonu başladı ve mayıs ayına kadar devam edecek. Futbolumuza gerçekten, katkı veren bütün paydaşlara, sağlıklı huzurlu ve başarılarla dolu bir sezon diliyorum. Süper ligimizdeki futbol kalitesinin, genele yayılması hepimizin en büyük arzusudur. Başakşehir ve Altınordu futbol kulüplerinin yöneticilerine, futbolumuza verdikleri olumlu katkıları sebebiyle, bir kere daha teşekkür etmek istiyorum…

Aydınspor 1923 futbol takımımız yaz uykusundan uyanarak düştüğü ve kendisine hiç yakıştırmadığımız 3. Lige adapte olmaya çalışıyor. Yaz aylarında uzun bir süreçte yönetim sorunu çözülmeye çalışıldı. Kulübe borçları sebebiyle transfer yasağı getirildi. Transfer yasağı Aydın ve Manisa’dan gelen destekler ve kredi kullanılarak kaldırılmaya çalışıldı. Pansuman tedbirlerle mesele tedavi edilmeye çalışılıyor. Teşhis yanlış yapıldığı için tedavide sonuç alınamıyor. Takımın sorunları inşallah çözülür. Sonucu hep birlikte gözlemleyeceğiz. Süreci izleyip göreceğiz. Ancak; yeni yönetimin para, personel ve bilgiyi doğru yönetebileceğine olan inancım yok. Bu konu ile ilgili ümit var değilim.

Aydınspor 1923 futbol takımımızı kupa maçı dâhil izledim.

Takımımızda yaz uykusundan kaynaklanan sorunlar had safhada…

Takımımız üzülerek belirtmeliyim ki hala takım olamamış.

Takımımızın kaleci dışında, iskeleti meydana getirebilecek kaliteli oyuncuları ne yazık ki mevcut değil. Takımımızda iskeletin oluşturulabilmesi için, acilen oyun kurma becerisi olan bir stopere, ayağında topu tutabilen ve 3. bölgeye olumlu paslar gönderebilme yeteneği olan bir orta saha oyuncusuna ve gol atmayı oynayarak değil daha önceden golcü vasfı olan bir ileri uç oyuncusuna ihtiyaç var. Ben Aydınspor 1923 formatındaki takımlarda pivot (eksen oyuncu) santrforların daha faydalı olacağına inanıyorum. Habib bu kumaşa sahip bir oyuncu ama daha çoook pişmesi lazım. Takımımız ligde üç maçta 4 puan toplasa da bu bizi yanıltmamalı. Takımda büyük eksiklikler var. Takımda bölgeler arasında çok zayıf.3. bölgeye gol pasları gönderme hususunda oldukça zayıf durumdayız. Bu yapıyla takımımızın ligde kalması büyük başarı olur. Takımımızın şampiyon olma ihtimali bu iklimde mümkün gözükmüyor. Şu hususu da belirtmek istiyorum. Yer aldığımız gruptaki takımların durumu da çok iç açıcı değil. Birçok takımın büyük sıkıntıları var… Bu gruptaki en hazırlıklı takımların Uşak, Çorum ve Tarsus olduğunu düşünüyorum.

Peki, Aydınspor 1923 takımımız ligde nasıl kalır ve içine düşürüldüğü sıkıntılardan nasıl kurtulabilir?

1-Takımda para, personel ve bilgi doğru, adil ve şeffaf yönetilmelidir.

2-Takım daha liyakatli bir yönetim kurulu tarafından yönetilmelidir.

3-Taraftarlarımız maçlara giderek, iş adamlarımızda maddi destek sağlayarak katkı koymalıdırlar.

4-Altyapı takımlarına önem verilmeli. A Takıma uygun gençler alınıp zaman zaman oynatılarak tecrübe kazandırılmalı.

5-Gençler profesyonel menajerler aracılığıyla üst liglere yönlendirilmeli. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemi ancak genç futbolcuları yetiştirip transfer yaparsak aşabiliriz. Bunu başarabilirsek, üç yıl sonra borçlarımızı sıfırlayabiliriz.

6-Aydıspor 1923 takımımızın küskün dargın vefakâr taraftarının tribünlere geri dönmesi için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.

Düzelmez isek acı tarih tekerrür eder…

İnşallah düzeliriz…

 

 

banner102