• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Aydınlı'dan Aydın çıkarması

  31.10.2008 19:30
  10 kuşaktır tekstil ve hazır giyim alanındaki deneyimini, 1965 yılında temeli atılan Aydınlı Grup ile kurumsallaştıran Kavurmacı ailesinin 11’inci kuşağı, babaocağı Aydın’a yatırıma döndü. Aydın Forum Alışveriş Merkezi bünyesinde faaliyetlere başlayacak o
  Aydınlıdan Aydın çıkarması
  Aydınlı'dan Aydın çıkarması Aydınlı'dan Aydın çıkarması Aydınlı'dan Aydın çıkarması

  Açılışta konuşan Mustafa Şevki Kavurmacı, ülkelerin iktisadi kalkınmalarında en büyük faktörün istikrar olduğunu söyledi. Yakın geçmişte istikrarsızlığın acı tecrübelerini yaşadıklarına işaret eden Kavurmacı; istikrar ve demokrasinin herkes için olmazsa olmaz bir ideal olduğunu ifade etti. Günümüzdeki siyasi istikrarın bunun bir neticesi olduğunu belirten Kavurmacı, “istikrarsız dönemdeki enflasyon ülke insanını perişan etmiştir. Geçen 7 yıllık dönemde ise ekonomi enflasyona yenik düşmediğinden ortalama yıllık iktisadi büyüme yüzde 7"lerde devam etmiştir. Bugün gayrisafi milli hasılamız 750 milyar dolara yaklaşmışsa, bütün bunlar bize demokrasinin nimetleridir. Bugün içinde bulunduğumuz global krizden de etkilenmeden çıkmak, mümkün olmamasına rağmen panik yapmadan yolumuza devam edersek, krizin faturasını en az seviyede yaşamış bir ülke olarak iktisadi hamlelerimizi devam ettirebiliriz” dedi.
  Aydın Forum"un hizmete girmesiyle Aydın"ın ayrı bir prestij kazandığına değinen Vali Malay da, “Aydınlılar hem çalışmayı hem de yiyip giyinmeyi çok iyi bilirler. Daha önceleri Aydın"da istediği ürünleri bulamayan vatandaşlarımız büyük metropollere ve yurt dışına giderek ihtiyaçlarını temin ederlerdi. Artık hizmet Aydınlıların ayağına geldi. Aydınlılar istedikleri kaliteli ve marka ürünleri daha ucuz fiyata bulundukları yerde temin edebiliyorlar. Bu markalardan bir tanesi de Aydınlı"dır. Karacasu ilçemizde doğup yetişmiş bir işadamımızın Aydın"a büyük yatırımlar ile dönmesi bizim için gurur vericidir” diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından törende İl Müftüsü Hıdır Bayrak"ın okuduğu dua eşliğinde Vali Malay, Aydınlı Grup İcra Kurulu Başkanı Mustafa Şevki Kavurmacı ve davetliler tarafından Aydınlı Grup Forum Aydın Mağazası açılışı yapıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim