• BIST 107.713
 • Altın 271,128
 • Dolar 5,7078
 • Euro 6,3119

  Aydın’ın ilçesi Efeler’deki eski otobüs garajı alanı, Efeler Belediyesi’nin projesiyle ilçeye kazandırılacak

  07.11.2019 11:13
  Kurtuluş Mahallesi’ndeki araziyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, otobüs garajı alanına yapacak olduğu proje açıkladı.
  Aydın’ın ilçesi Efeler’deki eski otobüs garajı alanı, Efeler Belediyesi’nin projesiyle ilçeye kazandırılacak
  Aydın’ın ilçesi Efeler’deki eski otobüs garajı alanı, Efeler Belediyesi’nin projesiyle ilçeye kazandırılacak Aydın’ın ilçesi Efeler’deki eski otobüs garajı alanı, Efeler Belediyesi’nin projesiyle ilçeye kazandırılacak Aydın’ın ilçesi Efeler’deki eski otobüs garajı alanı, Efeler Belediyesi’nin projesiyle ilçeye kazandırılacak

  PAZARYERİ İKİ KATLI OLACAK

  İlçenin merkezinde yer alan 13 bin 400 metrekarelik alanı kentin cazibe merkezi yapacaklarını vurgulayan Başkan Atay, “İstanbul’dan uzman bir arkadaşımız geldi ve burada incelemeler yaptı. Kapalı pazaryerimiz iki katlı olacak. 500 pazarcımız için tek kat yetmiyor. O yüzden iki katlı yapılmasını uygun gördük. Bu alanı çok amaçlı olarak değerlendirmeyi düşünüyoruz. Kapalı pazaryeri, benzin istasyonunun yanında kalan kısma yapılacak. Ortada ise çocuk oyun parkı yapmayı düşünüyoruz. Diğer kalan kısmıysa da Starbucks gibi işletmelere dönük dükkanlar yapabiliriz ancak bizim burayı ailelerin çocuklarıyla da gelebileceği şehrin bir cazibe merkezine dönüştürmek gibi bir fikrimiz var. Etrafını çevireceğiz ve içeride güvenlik de olacak. Kadınlarımız aynı zamanda gelsinler, kuracağımız parkta çocuklarıyla da ilgilensinler istiyoruz. Kültür Müdürlüğümüzden bir kadın personelimizi de bu parkta görevlendirip, çocuklara bir şeyler öğretmelerini ve onlarla oyunlar oynamalarını da sağlayacağız. Yapacağımız projelerle hem Kurtuluş Mahallesi hem de 7 Eylül Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımız yararlanacak. İlerleyen günlerde projeyi kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim