• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Aydın'ın altyapı sorunu yok

  14.07.2008 09:10
  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin; il merkezindeki tüm sanayi sitelerinde alt yapı sorunlarının tamamen bittiğini belirtti.
  Aydının altyapı sorunu yok
  Aydın'ın altyapı sorunu yok Aydın'ın altyapı sorunu yok Aydın'ın altyapı sorunu yok

  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin; il merkezindeki tüm sanayi sitelerinde alt yapı sorunlarının tamamen bittiğini belirtti. Aydın"ın Türkiye"nin altyapı sorunlarını tamamen çözmüş ender illerinden bir tanesi olduğuna işaret eden Ortekin, “Aydın Belediyesi kent merkezinde ve özellikle sanayi sitelerinde alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarına hız vererek, bu çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamladı” dedi.
  Göreve geldikleri tarihten itibaren Aydın"daki altyapı ve kanalizasyon sorunlarını gidermek için yoğun çaba harcadıklarına işaret eden Belediye Başkanı İlhami Ortekin, yürütülen çalışmalar kapsamında kentin tüm altyapısı ve kanalizasyonunun tamamen yenilendiğini söyledi. Bu çalışmalar sayesinde ishale hatlarındaki kaçakların önlenerek büyük bir su tasarrufu sağlandığının altını çizen Ortekin, öte yandan altyapı sorunu olan hiçbir esnaf kalmamasını sağladıklarını ifade etti. Son noktaya gelen altyapı çalışmaların seçim hazırlığı olmadığını savunan Ortekin, “Amacımız vatandaşımızı mağduriyetten kurtarmak ve daha iyi şartlarda yaşatmalarını sağlamaktır. Yaptığımız altyapı çalışmalarının hiçbir siyasi yönü yok ve seçim hazırlığı için de yapılmıyor. Vatandaşın bizden, bizimde vatandaştan belli taleplerimiz oluyor. Sanayi bölgelerindeki altyapı sorunlarını da tamamladık. Eğer şehrin altyapısında eksik işler yapılırsa böcek ve haşerelerle mücadele edemezsiniz” diye konuştu.
  Merkez Kemer Mahallesi"nde bulunan gecekondulara ait fosseptik çukurlarının da şehir kanalizasyonuna bağlandığına değinen Başkan Ortekin, şunları söyledi: “Gecekondu bölgesi olmasına rağmen yapılabilecek çok şey yok. Gecekonduların elektrikleri bağlandıysa ve Nüfus Müdürlüğü gelip sayımlarını da yaptıysa; Belediye Başkanı olarak ben de hizmetimi götürmek zorundayım. Vatandaşlarımızın sağlıklı şartlarda yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Çöplerin toplanmasında gösterilen özen gösteriyoruz. Sokakların yıkanması ve altyapı sorunlarının çözülmesi konularında titizlikle çalışarak "Önce İnsan" sloganımız ile yolumuza devam ediyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim