• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Aydın'ı kalkındıracağız

  18.08.2009 09:42
  Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kentlerin kalkınmasında üniversitelerin önemine işaret ederek, Aydın’ı kalkındırmak için Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile ortak hareket edeceklerini belirtti.
  Aydını kalkındıracağız
  Aydın'ı kalkındıracağız Aydın'ı kalkındıracağız Aydın'ı kalkındıracağız

  ADÜ Haber Dergisi"nin ADÜ ile Aydın Belediyesi"nin yeni dönemdeki ilişkileriyle ilgili sorularını cevaplandıran Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ADÜ"nün açıldığı 1992 yılından bu yana Aydın"ın ekonomik ve sosyokültürel hayatına katkı sağlamakta olduğunu söyledi. Fakat bu katkının algılanması ve ortak projelerin hayata geçirilmesi konusunda sıkıntıların yaşandığına işaret eden Çerçioğlu, Aydın"ı üniversite ile beraber kalkındıracaklarını belirterek, “Belediye olarak üniversite ile her konuda ortak çalışmaya hazırız. Bilim adamlarımızın bilgi ve deneyimlerinden mutlaka faydalanmamız gerektiğine inanan biriyim. Bu nedenle de bu kentin daha çağdaş, daha modern bir kent olması için üniversitemiz ile beraber çalışmak istiyorum. Bu yaklaşımdan hareketle üniversitemiz ile ortak projelerimiz olacak. İlk projemiz Yeşil Kuşak Projesi ile bağlantılı olan Sağlıklı Yaşam Çadırı"nı hayata geçirmek. Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile hayata geçireceğimiz bu projede sabahları yürüyüş yapan insanların yağ oranlarını, sporun vücutlarında ne gibi değişiklikler yaptığını ölçme imkanı bulacağız. Üniversitemizden bir diyetisyen de görevlendirmesini isteyeceğiz” dedi.
  Çerçioğlu, Tralles Antik Kenti konusunda ortak çalışmaların devam edeceğini de vurgulayarak Aydın"ın önemli değerleri olan külliyeler ve hamamların, üniversitenin arkeoloji bölümündeki bilim adamları ile beraber restore edilmesi için gerekli düzenlemeleri yapmaya başladıklarını söyledi. Çerçioğlu; “Bizim üniversitemizin daha iyi noktalara gelmesini istediğimiz gibi, üniversitemiz de kentin daha iyi noktalara gelmesini istiyor. Bu düşünce paralelinde beş yılın sonunda ortaya çok güzel tablolar çıkacağını düşünüyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim