• BIST 107.657
 • Altın 152,854
 • Dolar 3,7162
 • Euro 4,3697

  Aydın'dan Rusya'ya ihracat

  22.06.2009 18:16
  Aydın Ticaret Borsası’nda düzenlenen toplantı ile Aydın İlinin Rusya’ya yaş meyve ve sebze ihracatında yetkili gümrük kapısı olma özelliğini kazandığı kamuoyuna duyuruldu.
  Aydından Rusyaya ihracat
  Aydın'dan Rusya'ya ihracat Aydın'dan Rusya'ya ihracat Aydın'dan Rusya'ya ihracat

  Düzenlenen toplantıya AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk Aydın Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı, Aydın Ticaret Odası Başkanı İsmail Hakkı Dokuzulu, Aydın Ticaret Borsası Başkanı , Aydın Sanayi Odası Başakanı Ercan Çerçioğlu, Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üreticiler katıldı.
  Toplantının açılış konuşmasını yapan Aydın Ticaret Odası Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu mutlu haberi geçen Cuma günü aldıklarını ifade ederek, “Bu kazanımla Rusya"ya özellikle çilek ve yaş meyve ve sebze ihracatı konusunda yetkili gümrük kapısı haline geldik. Oda başkanlarımız, Milletvekillerimiz Ahmet Ertürk ve Mehmet Erdem ile Ankara"ya yaptığımız ziyaret sonucunda Tarım Bakanımızın da desteği ile önemli bir kazanım elde ettik” dedi.
  Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk de konuşmasında Aydın"ı omuzlayan kurumların güç birliği sonucu önemli bir başarının elde edildiğini kaydederek, “Aydın artık ihracat kapısı illerin arasına girdi. Şehrimizde Borsamızın laboratuarına kalıntı kontrol birimi ve soğuk hava depoları eklenince Aydın büyük iveme kazanacak. Artık yaş meyve sebze Rusya"ya Aydın gümrük kapısından ihraç edilebilecek. Bu aşamada üretecimizi iyi ve organik tarım konusunda bilinçlendirmeliyiz. Gidin hiçbir ürünümüz kimyasal kalıntı sebebi ile geri dönmemeli” şeklinde konuştu.
  Aydın Sanayi Odası Başkanı Ercan Çerçioğlu konuşmasında gümrük kapısı kazanımının öneminin birkaç yıl içinde daha net anlaşılacağına dikkat çekerek, “Borsamızda kalıntı analiz birimi de kurulunca sadece Rusya"ya değil tüm dünyaya ihracat yapabileceğiz. Bu kazanımda Aydındaki tüm odalarımız büyük güç birliği sergiledi. Aynı güç birliğini Aydın Sanayi Odası"nın teşvik belgesi verebilme yetkisini kazanmasın sürdürmeliyiz. Bugün için 12 Sanayi Odası arasında tek yetkisi olmayan Aydın Sanayi Odasıdır” İfadelerini kullandı.
  Toplantının sonunda konu ile ilgili gösterdikleri gayretlerden dolayı Aydın Tarım İl Şube Müdürleri Hasan Ünal ve Ferhat Aydoğdu"ya Milletvekili Ahmet Ertürk gayretlerinden dolayı plaket verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim