Bilindiği üzere Muğla ve Aydın İl Emniyet KOM Şube Müdürlükleri ile Söke ve Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM grup amirliği ile Didim Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın çalışmaları sonucunda Didim limanı güneyinden isimsiz bir fiber tekne içerisinde bir çocuk, 8 FETÖ/PDY üyesi ile bir organizatör yakalanmıştı.

Aydın Büyükşehir’in arama kurtarma ekipleri deprem bölgesinde çalışmalara başladı Aydın Büyükşehir’in arama kurtarma ekipleri deprem bölgesinde çalışmalara başladı

Yakalananlar içerisinde biri çocuk, 8'i FETÖ/PDY üyeliğinden ihraç polis memuru ve komiser olmak üzere A.K (35), A.D (52), F.S (37), B.S (34) Z.S.S (10) S.D (42), M.B.C (34), İ.O (39), M.H.T (52) ile bunlara yardım eden 5 adet kapkaç, yağma ve hırsızlık gibi suç kaydı bulunan A.H.Ç.(38) gözaltına alınmıştı. Organizatör olduğu tespit edilen A.H.Ç göçmen kaçakçılığı suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Operasyonda yakalanan 10 yaşındaki çocuk hariç göz altına alınanlar Didim Adliyesine sevk edildi. 8 şüpheliden A. K. , A. A., B. S., S.D., M.B.C. , İ. O. ve M. H. T. isimli şahıslar FETÖ/PDY Terör örgütüne üye olma suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, F.S ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.