• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Aydın'da teşvik müjdesi

  24.02.2009 12:38
  Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ı makamında ziyaret eden Aydın’daki meslek kuruluşları temsilcileri; Bakanlıkça Aydın ilinin teşvik kapsamı dahil edileceği müjdesiyle geri döndü.
  Aydında teşvik müjdesi
  Aydın'da teşvik müjdesi Aydın'da teşvik müjdesi Aydın'da teşvik müjdesi

  Aydın Ticaret Odası, Aydın Ticaret Borsası ve Aydın Sanayi Odası"nda 2009 yılının Ocak ve Şubat aylarında yapılan meclis üyeliği ve organ seçimlerinin ardından oluşan yeni yönetim kurulu temsilcileri, geçtiğimiz Perşembe günü Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan"ı bakanlık makamında ziyaret etti. Görüşmeye AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Ali Parmaksız, Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, Aydın Sanayi Odası Meclis Başkanı Yalçın Pekgüzel, Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Çerçioğlu, Aydın Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hulusi Akşit, Makine Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği Başkanı Metin Albeyoğlu ile yönetim kurulu ve meclis üyeleri temsilcileri katıldı.
  Bakan Çağlayan"a yeni dönemde Aydın"daki meslek kuruluşları olarak ilin sorunları ve talepler konusunda güç birliği içinde birlikte hareket edileceği mesajı veren meslek kuruluşları temsilcileri; Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kuruluşunda, seracılığın sektörel teşvik kapsamına alınmasında destek beklediklerini ilettiler.
  Ziyaretlerinden dolayı Aydın heyetine teşekkür eden Bakan Çağlayan da, Aydın"daki meslek kuruluşları temsilcilerine Bakanlık çalışmaları ve İMF ile yapılan görüşmeler hakkında bilgiler vererek, “Teşvikler ve Tarıma Dayalı İhtisas OSB konusunda Bakanlık bünyesinde mevcut bulunan birimlere iki grup halinde hemen isteklerinizi birinci ağızdan bildirebilirsiniz. Görev bölümü yapın sizi hemen ilgili birimlerle görüştürelim” dedi.
  Bakan Çağlayan ile görüşmesini tamamlayan Aydın heyeti iki gruba ayrılarak teşvikler ve Organize Sanayi Bölgeleri konusunda Bakanlık bünyesindeki birimlere taleplerini ilettiler. Görüşmeler sonucunda Bakanlıkça Aydın ilinin teşvik kapsamı dahiline alınacağı bildirildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim