• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Aydın'da tedbirler arttırıldı

  26.06.2009 13:15
  Bursa’da bir ay önce meydana gelen ve 8 kişinin hayatını kaybettiği yangının ardından Aydın’da yangın ve kurtarma tatbikatlarına ağırlık verildi.
  Aydında tedbirler arttırıldı
  Aydın'da tedbirler arttırıldı Aydın'da tedbirler arttırıldı Aydın'da tedbirler arttırıldı

  Önceki hafta Paşayaylası"nda izcilerle birlikte kamp yapan Aydın İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, bugün Aydın Devlet Hastanesi"nde kurtarma ve yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirdi.
  Bursa'da meydana gelen ve 8 kişinin ölümüyle sonuçlanan yangının ardından hastaneler yangın tedbirlerini artırdı. Tedbirlerini artıran Aydın Devlet Hastanesi'nde görevli, doktor, hemşire, hasta bakıcı güvenlik görevlileri yangın konusunda Aydın İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından bilgilendirildi. İlk olarak teorik anlatılan yangın çeşitleri ve müdahaleleri daha sonra uygulamalı olarak yapıldı.
  Tatbikata katılan itfaiye görevlileri ilk olarak, temsili yangın nedeniyle katlarda mahsur kalan hastaları itfaiye merdiveni ile indirdi. Ardından hastane personeline yangın söndürme tüpleri hakkında bilgiler vererek özelliklerini tanıttı. Daha sonra itfaiye ekiplerince tatbikat amaçlı kontrollü olarak yakılan ateş, bu defa hastane personeli tarafından söndürme tüpleri ile müdahale edilerek söndürüldü.
  Aydın İtfaiye Müdürü Tayfun İncekara"nın yönettiği Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi Niyazi Kocakaplan"ın da katıldığı tatbikatta olası bir yangında hastanede, karşılaşılan sorunlar da rapor haline getirildi.
  İtfaiye ekipleri, hastanenin ön bahçesinde yapacakları tatbikatı, bahçe üzerine ve binada yapılan tadilat sonrası iş makineleri hareket edemeyeceği için arka bahçeye aldı. Aydın İtfaiye Müdürü Tayfun İncekara, tatbikatta karşılaştıkları fiziki sorunların tamamını rapor halinde hastane yönetimine ileteceklerini kaydetti.
  Tatbikatın bundan sonra periyodik aralıklarla tekrarlanacağı bildirildi

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim