• BIST 95.892
 • Altın 275,246
 • Dolar 5,7071
 • Euro 6,3380

  Aydın'da Tarım Danışmanları Bilgilendirildi

  14.01.2016 09:31
  Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetleri toplantısı yapıldı.
  Aydın'da Tarım Danışmanları Bilgilendirildi
  Aydın'da Tarım Danışmanları Bilgilendirildi Aydın'da Tarım Danışmanları Bilgilendirildi Aydın'da Tarım Danışmanları Bilgilendirildi

  Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda Aydın ili ve ilçelerinde faaliyet gösteren tarımsal yayım ve danışmanlık yetki belgesi sahibi serbest tarım danışmanları, üretici birlikleri, ziraat odası ve şirketlerde çalışan tarım danışmanlarının katılımıyla bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

  Tarımsal yayım ve danışmanlık çalışmaları, Bakanlık talimatları ve İl Teknik Komitesi Kararları konusunda tarım danışmanlarının bilgilendirildiği toplantıya İl Müdürü Mustafa Bircan ve İl Müdür Yardımcısı Selçuk Bora Yılmaz da katıldı.

  BİRCAN YAYIM VE DANIŞMANLIK HİZMETİNİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

  Aydın Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan, Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetinin Aydın için önemini vurgulayarak, Bakanlık tarafından tarımsal yayım ve danışmanlık sisteminin etkin ve verimli bir yapıya kavuşmasını sağlamak üzere, tarımsal işletmelere tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kişi ve kuruluşların desteklendiğini belirtti. Toplantıda Bircan, tarımsal üretime ilişkin tespit edilen sorunlar ve çözümü konularında il ve ilçe müdürlükleri ile işbirliği yapılarak danışmanlık hizmetinin sunulmasının önemine de değindi.

  Toplantıda ayrıca tarım danışmanlarına Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından yayım programı hazırlama ve il yayım programı hakkında bilgi verildi.

  20160114aw631500_02.jpg

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim