• BIST 97.149
 • Altın 282,758
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  Aydın’da otobüs şöförleri eylemlerini sürdürüyor

  31.07.2018 18:36
  Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkartılan otabüsşöförleri eylemlerinin 23. Gününde Aydın Büyükşehir Belediye Binası önünde basın açıklaması yaptılar.
  Aydın’da otobüs şöförleri eylemlerini sürdürüyor
  Aydın’da otobüs şöförleri eylemlerini sürdürüyor Aydın’da otobüs şöförleri eylemlerini sürdürüyor Aydın’da otobüs şöförleri eylemlerini sürdürüyor

  Disk Genel Sekreteri Celal Uyar’ında yer aldığı eylwmde ilk olarak işten çıkartılan işçiler ve bir gurub sendika üyeleri Aydın Büyükşehir Belediye binası önüne yürüdüler. Emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemi aldığı eylemde hazırlanan basın açıklamasını okuyan Disk Genel Sekreteri Celal Uyar “ Aydın Büyükşehir Belediyesinin dokuz işçiyi sırf anayasal sendikal haklarını kullandığı için işten atmıştır. Sendikal nedenle yapılan bu işten çıkarmalara gerçek dışı gerekçeler öne sürülmüştür, CHP İlçe örgütlerini de se3ferber ederek, üyelerimizi baskı ve tehdit ile sendikamızdan istifa ettirmeye başlamıştır”.dedi. ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ AÇIKLADI

  Disk Genel Sekreteri Celal Uyar yaşanan sorunun çözümünü üç madde ile açıkladı çözüm için “işten çıkartılan işçiler işe alınmalı, Sendikal baskılar son bulmalı, Yetki İtirazı Davası geri çekilmeli ve görüşmelere başlanmalıdır” ifadelerine kullanan  Uyar yaklaşan kurban bayramına kadar sorunun çözülmesine istedi.

  whatsapp-image-2018-07-31-at-14.28.19.jpeg

  Diğer Haberler
  ADÜ kontenjan doluluk oranlarındaki başarısıyla rekor kırıyorADÜ kontenjan doluluk oranlarındaki başarısıyla rekor kırıyorEn çok tercih edilen üniversiteler arasında önemli bir yere sahip olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), giderek artan güven endeksi, uluslararası akredite bölümleri, öğrenci memnuniyet anketleri, öğrenci dostu şehir gibi kriterlere göre en önemli üniversiteler arasında yerini aldı.Her yıl ortalamanın üzerinde doluluk oranıyla Ege Bölgesi’nin en çok öğrenci kabul eden yükseköğretim kurumlarından biri olan ADÜ, ilk tercihlerde bu yıl da lisans düzeyinde yüzde 98.89, ön lisans düzeyinde ise yüzde 92.83 yerleşme oranıyla birçok köklü üniversiteyi geride bıraktı.Yeni açılan bölümlerde tüm kontenjanlarını ek yerleştirme dönemi öncesinde dolduran ADÜ’de, fakülteler bazında açılan 5 bin 74 kontenjandan sadece 56 kontenjan boş kalırken, 5 bin 18 öğrenci fakültelere kayıt yaptı.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim