• BIST 105.268
 • Altın 162,850
 • Dolar 3,9604
 • Euro 4,6498

  Aydın'da memurluk heyecanı

  17.05.2008 18:28
  Türkiye'nin birçok ilinde bugün aynı anda yapılan Zabıt Katipliği Sınavı Aydın’da da izdihama neden oldu.
  Aydında memurluk heyecanı
  Aydın'da memurluk heyecanı Aydın'da memurluk heyecanı Aydın'da memurluk heyecanı

  Türkiye'nin birçok ilinde bugün aynı anda yapılan Zabıt Katipliği Sınavı Aydın"da da izdihama neden oldu. Aydın Adliyesi"ne alınacak 9 kişilik zabıt katipliği kadrosu için, devlet memuru olma umuduyla yaklaşık 250 kişi başvuru yaptı. Aynı sınavın yapıldığı Nazilli ve Söke Adliyeleri"nde de aynı manzaraların yaşandığı belirtildi.
  Aydın Adliyesi Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu tarafından yapılan uygulamalı ve sözlü sınavlara katılmak isteyen memur adayları ve yakınları, sabah saatlerinden itibaren sınavın yapılacağı Aydın Adliyesi Sosyal Tesisleri büyük kalabalık oluşturdu. Adayların sıvanın yapılacağı salona alınmaları sırasında zaman zaman sıkışıklıklar yaşandı. Daha çok üniversite mezunlarının başvurduğu sınavın ilk bölümünde adaylardan, 3 dakika içerisinde bilgisayarda 90 adet kelime yazması istendi. Yaklaşık 3 saat süren uygulamalı sıvanın ardından, komisyon üyelerinin değerlendirmelerini tamamlaması için sınava ara verildi.
  Öğleden sonra uygulama sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla, sınavın ilk bölümünde başarılı olduğunu tahmin eden bazı adaylar hayal kırıklığına uğradı. Çoğu adayın uygulamalı sınavda başarılı olamadığı değerlendirmelerin ikinci bölümüne sadece 24 aday katılabildi. Bu adaylardan komisyon üyeleri tarafından yapılacak olan sözlü mülakatın ardından; 5 kişinin Aydın Adliyesi, 3 kişinin Çine Adliyesi ve 1 kişinin de Germencik Adliyesi"nde olmak üzere toplam 9 kişinin boş bulunan zabıt katipliği kadrolarına atanacağı öğrenildi.
  İHA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim