• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Aydın'da İsrail'e protesto

  11.01.2009 00:09
  Aydın Sivil Toplum Örgütleri Platformu (ASTO) ve çeşitli kurumların katılımıyla Aydın’da İsrail’in protesto edildiği “İnsanlık Onurunu Koruma Mitingi” düzenlendi.Mitingde kortejin en ününde yürüyen Gazzeli Muhammed Emin, Gazze’ye destek çağrısında bulundu
  Aydında İsraile protesto
  Aydın'da İsrail'e protesto Aydın'da İsrail'e protesto Aydın'da İsrail'e protesto

  Gazze"de sürdürdüğü saldırıları nedeniyle İsrail"in protesto edildiği mitingde binlerce kişi hep bir ağızdan İsrail"i kınarken Filistin"e destek verdi. Mitinge sivil toplum örgütü ve çeşitli kurumlardan oluşan 81 kuruluş da destek verdi. Mitinge Gazze"den gelen Dr Muhammet Emin"de katıldı. Mitingde İsrail"in Gazze"de yaptığı katliamların fotoğrafları, katliama maruz kalmış temsili oyuncak bebekler ile Filistin ve Türk bayrakları taşındı. Kadınlar ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği mitingde Aydın efeleri de yürüyüş sırasında kortejin en önünde yer aldılar.
  Aydın Merkez Zafer Mahallesinde toplanan binlerce kişi buradan hep birlikte Atatürk Meydanı ve Adnan Menderes Bulvarını yürüyerek sloganlar ile geçtikten sonra İstasyon Meydanında toplandı. Burada coşkulu kalabalığa ilk olarak ASTO Başkanı Veli Tiryaki seslenerek “Gazze"de insanlık dramı yaşanıyor. Çocuklar öldürülürken biz sessiz kalamazdık. İsrail karadan, havadan ve denizden yalnızlar ülkesi Gazze"yi vurdu .İsrail tüm dünyanın gözleri önünde insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Biz burada Gazze"deki saldırıların durdurulması ve oradaki insanlara yardım elinin uzatılması için tüm dünyaya haykırıyoruz” dedi.
  ASTO başkanı Veli Tiryaki"nin ardından coşkulu kalabalığa seslenen Gazze"li Dr Muhammet Emin konuşmasında “Şu anda yapmış olduğumuz Filistin"e destek mitinginde şunu belirtmiş oluyorsunuz. Filistin yalnız değil. İsrail"e şu mesajı veriyorsunuz. Bu topraklarda ser bir yabancısın, sen bir katilsin, çocukların katilisin ve Filistin"den defolup gitmelisin. Allah hepinizden razı olsun. Allah Filistin"in yanında. Tüm inancımızla sabredip, mücadelemizi sürdüreceğimiz. Ama sizden ricamız lütfen mazlumun yanında olun zalime kesinlikle haddini bildirmeye çalışın. Allah hepinizden razı olsun” ifadelerini kullandı.
  Konuşmaların ardından Gazze"de hayatını kaybedenler için hep bir ağızdan duaların okundu. Mitingde İsrail mallarına boykot çağrısı yapılırken İsrail ve Amerika aleyhine sloganlar atıldı. Okunan duaların ardından ASTO başkanı Veli Tiryaki Gazze"de ihtiyacı olanlar yaralılar için kan bağışı kampanyası başlattıklarını belirtip mitinge katılanlardan kan bağışı yapmalarını istedi. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen mitinge katılan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

  MİTİNG GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYIN...

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim