Trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen çalışmalar çerçevesinde denetimlerine devam eden Aydın Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla okul bölgeleri başta olmak üzere il genelindeki kontrollerini sıklaştırdı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı süresince ana arterler ile trafik yoğunluğu oluşan bölgelerdeki okul önlerinde önlemlerini alan ekipler, okulların açıldığı ilk haftada il merkezi Efeler’de 175, il genelinde ise 924 okul servisini denetledi.

Gerçekleştirilen denetimlerde trafik kurallarına uyulup uyulmadığı, araç içinde bulunması gereken hususlar ile resmi evrak kontrollerinin yanı sıra öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadığı ve araçtaki rehber personeller de denetlendi. İlk hafta yapılan denetimler sonucu Efeler’de 2, il genelinde ise 41 okul servisine cezai işlem uygulandı.

İncirliova'da hayvan damı çöktü İncirliova'da hayvan damı çöktü

Eğitim öğretim dönemi süresince okul servislerinin de içinde olduğu trafik kazalarının önlenmesine ilişkin çalışmalar çerçevesinde denetim, eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin aralıksız olarak devam edeceği öğrenildi.