• BIST 110.157
 • Altın 155,759
 • Dolar 3,8482
 • Euro 4,5394

  Aydın'da hizmete girdi

  14.11.2008 15:16
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin Ege Bölgesinde tek olma özelliği bulunan “Floroskopi-Anjiografi” ünitesi törenle hizmete girdi.
  Aydında hizmete girdi
  Aydın'da hizmete girdi Aydın'da hizmete girdi Aydın'da hizmete girdi

  Yeni ünitenin açılış törenine Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) Rektörü Prof.Dr Şükrü Boylu, ADÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr Öner Şavk, Radyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr Can Karaman ve hastane çalışanları katıldı.
  Radyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr Can Karaman, kurulan iki ünitenin Türkiye"de sayılı merkezlerde olduğunun altını çizerek “Floroskopi ve Anjiografi üniteleri bugünden itibaren Ege bölgesinde sadece Aydın"da bulunuyor. Artık Aydın ve yakın çevresinde çok geniş bir yelpazede görüntüleme hizmeti sağlanacak. 12 yıldır bu iki üniteyi hastanemize kazandırmak gayreti ve isteği içindeydik. Ülkemizin kısıtlı olanakları ve tasarruf gerekliliği düşüncesi ile bu iki yöntemi tek cihazda toplayan "Djital Floroskopi-Anjiografi" sisteminin hastanemize kazandırılmasına karar verdik. Böylelikle kuruluş maliyetimizde yüzde 50 azalmış oldu. Rektörümüz Şükrü Boylu"ya bu çabalarımızda bize verdiği destekten dolayı teşekkürlerimizi iletiyorum” dedi.
  Prof.Dr Can Karaman, yeni kurulan ünite ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi"nde tüm geleneksel floroskopi incelemelerinin yanı sına, anjiografi işlemleri, tüm damarsal girişim işlemleri ve damar harici bütün girişimsel işlemlerinde yapılabileceğini sözlerine ekledi.
  Floroskopi-Anjiografi ünitesi"nin açılışını yapan Radyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr Can Karaman, (ADÜ) Rektörü Prof.Dr Şükrü Boylu ve ADÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr Öner Şavk ardından yeni kurulan üniteyi birlikte incelediler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim