• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Aydın’da güzel şeyler de oluyor hala…

  18.05.2017 08:30
  Akın Yakan / Bakış Açısı

  Akın Yakan / Bakış Açısı

  Bazen hayat öylesine hızlı akıp gidiyor ki insan etrafından kayıp giden güzellikleri fark etmiyor. İnsan böyle hissettiği zamanlarda, günlük telaşlardan arınıp, sessizce etrafında yaşananlara göz gezdirmeli. Nehrin ortasında ayakta durduğunuzu farz edin biran, bırakın aksın sular, yanınızdan balıklar geçsin, kaplumbağa kıyıda yürüsün sessizce, yengeçler avlansın yan yan yürüyerek, telaşla aksın her şey kendi içinde. Siz kuşların cıvıltılarına odaklanın… O ana kadar dikkat etmediğiniz kuşlara…

  Şu aralar o kadar yoğun geçti ki, işler dışında hiçbir şeye zaman ayıramadım doğrusu. Yorgun argın eve geldiğimde, akşam 20:30’da bir dinletinin olduğunu hatırladım. Akşam yemeğinden sonra yakın bir arkadaşımla birlikte dinletinin yapılacağı salonun yolunu tuttum.

  Eeee nereye gittin? Ne dinletisi? Dediğinizi duyar gibiyim.

  Pera Müzik tarafından her yıl düzenlenen, burada eğitim alan öğrencilerin gerçekleştirdiği bir dinletiydi bu. Bu tip dinletiler benim hep dikkatimi çeker. Sanatta ilerleyen gençleri görmek mi dersiniz, gözlerindeki ve ruhlarındaki coşkuyu hissetmek mi dersiniz bilmem. Ama ben, 8.Mayıs 2017 akşamı gerçekleştirilen bu dinletiye, günün tüm yorgunluğuna rağmen, heyecanla gittim.

  akin-yakan-1.jpg

   

  Rana Karataş ilk önce sahne aldı. İlk kez sahneye çıkmasına, heyecanına rağmen, enerjisi tüm salonu doldurdu. İlk iki parçadan sonra, seyirciyi adeta avucunun içine alıp, şarkıdan şarkıya, ezgiden ezgiye sürükledi. Müzik aleti çalmak, sadece notalara basmak değildir. Müziği yaşayıp, hissedebiliyorsa sanatçı, ancak o zaman enerjisini izleyicilere aktarabilir. Ve Rana Karataş gerçekten etkileyici bir sunum yaptı. Aydın’da yetişen böylesi bir yetenekle karşılaşmak beni gerçekten heyecanlandırdı.

  Yeteneğiyle, duruşuyla, zarafetiyle, enerjisi ile bir sanatçı izledik. Rana Karataş adını lütfen bir yana not edin. Çünkü önümüzdeki zamanlarda bu adı çok duyacaksınız.

  akin-yakan-2-002.jpg

   

  Daha sonra Duygu Aydın ve Umut Kayaoğlu’nu izledik. Pırıl pırıl ve coşkuyla, sanatı severek yetişen gençleri gördükçe mutlu oluyor insan. Ve daha da önemlisi umutlanıyor geleceğe dair.

  Velhasıl o gece hayatın koşuşturması içinde, Aydında yetişen yetenekleri izledim, umutla, gururla.

  Rana Karataş, Duygu Aydın ve Umut Kayaoğlu’nu ve başta Pera Müzik olmak üzere, emeği geçen herkesi, aileleri yürekten kutluyorum.

  Aydın’da güzel şeyler de oluyor hala…

   

  akin-yakan-3-001.jpg

   

   

  Bu yazı toplam 1580 defa okunmuştur.
  Yazarın Diğer Yazıları
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim