• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Aydın'da bilim şenlikleri

  01.06.2009 18:03
  Aydınlı öğrenciler tarafından hazırlanan ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren projelerin tanıtılması için düzenlenen Bilim Şenlikleri başladı.
  Aydında bilim şenlikleri
  Aydın'da bilim şenlikleri Aydın'da bilim şenlikleri Aydın'da bilim şenlikleri

  Şenliklerin açılış töreninde çeşitli yarışmalarda derece elde eden projeleri hazırlayan öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler.
  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen Bilim
  Şenlikleri açılış törenine Vali Vekili Celal Ulusoy, Vali Yardımcıları Alp Arslanargun, Mesut Kırcalı, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
  Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, “Okul ve Kurumlarımız tarafından 2008–2009 Eğitim Öğretim yılında farklı alanlarda üretilen projelerden gerek ilimizde gerekse bölge yarışmalarında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan rojelerin öğrencilerimize ve halkımıza tanıtılması ileriki yıllarda daha çok projenin üretilmesinin teşvik edilmesi amacıyla Bilim Şenliklerini düzenledik. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilki 2006-2007 eğitim öğretim yılında ikincisi 2007-2008 eğitim öğretim yılında düzenlenen ve geleneksel hale getirmeye çalıştığımız proje sergisi bu yıl Bilim Şenlikleri adı altında yapılıyor” dedi.
  Şenlikte sergilenen projeler hakkında da bilgi veren Ertuğrul Dindar, “Bilim Şenliklerinde; Mesleki ve Teknik Eğitim veren okul ve kurumlardaki öğrenci ve kursiyer arasında düzenlenen Mesleki ve Teknik Okul/Kurumlar arası Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında 5 yarışma gurubunda ilimizde yapılan değerlendirme sonucu ilk üç giren 15 proje; Milli Eğitim Bakanlığı ile TUBİTAK işbirliği ile düzenlenen İlköğretim 6,7 ve 8"inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Matematik ve Fen Bilimleri (Bu Benim Eserim) Proje Çalışması"na bölgemizde ve Türkiye finallerinde sergilenen 18 proje; Milli Eğitim Bakanlığı ile TUBİTAK İşbirliği ile düzenlenen Orta Öğretim Öğrencileri arası araştırma Proje Yarışmasında Bölgemizde ve Türkiye Finallerinde sergilenen 18 proje; Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer Kurum ve Kuruluşlar tarafından düzenlenen Uluslararası Proje yarışmalarına katılan 5 proje sergilenecektir” diye konuştu.
  Açılış töreninde Toplam Kalite Yönetimi Ödül Yönergesi gereği düzenlenen Yılın Kaliteli Okulu ve Ekibi kategorilerinde il değerlendirme sonucunda dereceye giren okul ve ekiplere ve il, bölge ve finallerde dereceye giren projeleri hazırlayan öğrencilere, proje danışmanı öğretmenlere ve okullara takdir belgesi, saat, altın gibi çeşitli ödüller açılışa katılan protokol üyeleri tarafından verildi.
  Açılış töreni sonrası törene katılanlar, sergilenmeye değer bulan projeleri gezerek projeye hazırlayan öğrencilerden proje hakkında bilgi aldılar.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim