• BIST 109.330
 • Altın 155,771
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Aydın'da akademi dönemi

  22.08.2008 23:46
  Prof. Dr. Üstün Dökmenin TRT’de yayınlanan “Küçük Şeyler” adlı programı ve yine aynı adı taşıyan kitabından yola çıkarak kurduğu Küçük Şeyler Akademisi Anaokulu 13’üncü şubesini Aydın’da açıyor.
  Aydında akademi dönemi
  Aydın'da akademi dönemi Aydın'da akademi dönemi Aydın'da akademi dönemi

  Prof. Dr. Üstün Dökmenin TRT"de yayınlanan “Küçük Şeyler” adlı programı ve yine aynı adı taşıyan kitabından yola çıkarak kurduğu Küçük Şeyler Akademisi Anaokulu 13"üncü şubesini Aydın"da açıyor. Küçük Şeyler Anaokulu Aydın Şubesi"nin tanıtımı bugün Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi kurucu ortağı Süleyman Hecebili"nin katıldığı toplantıyla yapıldı. Anaokulu binasında gerçekleşen tanıtıma Küçük Şeyler Anaokulu Aydın Şubesi kurucuları Ayten ve Ozan Bulut, anaokulunda görev yapacak öğretmen ve idareciler ile davetliler katıldı.
  Törende konuşan Prof. Dr. Üstün Dökmen, kısa bir süre önce Ankara"da başlayan Küçük Şeyler Akademisi Anaokulu"nun 13"üncü şubesine ulaştığını söyledi. 20 yıldır kamu kuruluşlarına ücretsiz olmak üzere profesyonel anlamda seminer ve konferanslar verdiğine işaret eden Dökmen, bu iki faaliyetinin orta noktasının anaokulu olduğunu ifade etti. Süleyman Hecebili ile ortaklaşa başlattıkları anaokulu projesinin temek hedefinin Türkiye"de çocuk gelişimi alanında bir standardı yakalamak olduğunu belirten Dökmen, “Çocuklarımızı hayta hazırlamak için bir takım bilgiler verilmesi gerekiyor. Bu bilgileri vermeye liseden başlayamazsınız. Biz çocuklarımızı okula kayıt yaparken aynı zamanda velilerin de kayıtlarını alıyoruz. Çocuklar gibi velilerde bu süreçte belli dönemlerde eğitim alacaklar. Okullarda çocuklarımıza beyaz yalanlar söylenmiyor. Ama çocuk bulunduğu 16 saatlik zaman diliminde sürekli beyaz yalanlarla iç içe oluyor. Verilen eğitim faydalı olabilmesi için velilerinde okul ile aynı dili konuşması gerekiyor. Biz ailesine ve ülkesine bağlı insanlar yetiştirmek istiyoruz. Buda ancak okul ve aile işbirliği ile olur” dedi.
  Anaokulunda uygulanacak eğitim programı hakkında bilgiler veren Süleyman Hecebili de; Küçük Şeyler Akademisi Anaokulu"nun öğrencileri hayata hazırlamak ile veli ve öğretmenlerin eğitilmesi temeli üzerine kurulduğunu belirtti. 12 ilde bulunan 13 şubenin idareci ve öğretmenlerinin önümüzdeki aylarda 6 günlük bir eğitim programı için İstanbul"da buluşacağını açıkladı. Tüm şubelerin aynı çalışma programı kapsamında faaliyetlerini sürdüreceğine işaret eden Hecebili, “Bizim okulumuz bilimsel ve sanat temeli üzerine kurulmuş tam bir okul öncesi eğitimi veren kurum olacak. Okul öncesi çocukların hayatı için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Eğer bu dönem ıskalanacak olursa çocuğun ileriki yaşantısı ve eğitim süresince telafi edilemeyecek eksikliler ortaya çıkabilir. Bunun için bizim iyi hazırlanmış bir programımız var. Tüm şubelerimiz kameralar tarafından sürekli olarak İstanbul"daki görevlilerimiz tarafından izlenecek. Tespit edilen eksiklikler ile dünyada yaşanan değişim ve gelişmeler anında iletilecek. Her ay öğretmenlerimiz ve velilerimiz düzenli olarak eğitimden geçirilecekler” diye konuştu.
  Küçük Şeyler Akademisi Anaokulu Aydın Şubesi"nin önümüzdeki Eylül ayı içerisinde eğitime açılacağı belirtildi. Toplam 63 kişi kapasiteli olarak planlanan anaokulunda konusunda uzman öğretmenlerin görev yapacağı ve 2,5 ila 6,5 yaş arasında çocukların kayıtlarının kabul edileceği öğrenildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim