• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Aydın'a modern pazaryeri

  12.10.2008 11:46
  İçerisinde sağlık ve güvenlik birimi ile kreş bulunan Fatih pazaryeri hizmete açıldı.
  Aydına modern pazaryeri
  Aydın'a modern pazaryeri Aydın'a modern pazaryeri Aydın'a modern pazaryeri

  Aydın Belediyesi tarafından yaptırılan Fatih Kapalı Pazaryeri törenle hizmete açıldı. Törene Aydın Vali Vekili Mesut Kırcalı, Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Aydın Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hukusi Akşit, davetliler, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Türkiye"nin en modern pazaryerleri arasında gösterilen pazaryeri içerisinde kreş, sağlık ve güvenlik birimi gibi çeşitli bir çok hizmetin bulunuyor.
  Açılışta konuşan Birlik Başkanı Hukusi Akşit, pazarcı esnafının herkesin uyuduğu sırada hizmet vermek için evinden ayrıldığına işaret etti. Pazarcı esnafının bu mücadelesi sırasında zaman zaman sıkıntılar yaşadığına değinen Akşit, “Her Pazar yerinde yer kavgası olur. Pazarcı esnafı artık bu sorunları yaşamak istemiyor. Aydın Belediyesi"nin gayretleri sonucunda esnafımız artık burada sanki bir işyerindeymiş gibi hizmet verecek. Biz esnaflar da süpürülen yerlerde çalışmak ve süpürülen yarlerde satış yapmak istemiyoruz. İnşallah ilimizdeki tüm Pazar yerleri burası gibi kapalı ve sabit bir alana taşınır” dedi.
  Çağdaş bir tesisi kamunun hizmetine sunmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını ifade eden Başkan İlhami Ortekin de, insan ihtiyaçlarının her gün çeşitlenerek arttığını söyledi. Vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde teminini sağlamanın yerel yönetimlerin görevi olduğuna işaret eden Ortekin, “Göreve geldiğimiz günden beri söz verdiğimiz gibi hizmetlerimizi artırarak sürdürüyoruz. Aydın çağdaş bir kent olmalıdır, asla bundan taviz veremeyiz. Hizmete soktuğumuz bu modern tesis ile pazarcı esnafımız yağmurun, çamurun ve güneşin altına çalışmaktan kurtulacak. Ve vatandaşımızda ihtiyaçlarını modern bir mekandan karşılayabilecek. 11 dönüm arazi üzerine kurulu olan bu Pazar yeri 1 milyon 528 bin YTL"ye mal oldu. Burada 38 adet sabit işyeri ve 368 adet satış tezgahı var. Pazaryerinde kafeterya, zabıta noktası, tahsilat veznesi, sağlık birimi, emanet bürosu, kreş, klima sistemi, güvenlik birimi gibi birçok modern hizmet verilecek. Kış aylarında kapalı hale dönüşecek pazaryerinde pazarcı esnafımızın mağdur olması önlenirken, klima sistemi sayesinde çağdaş bir pazaryeri oluşturulmuş olacak. Bu pazaryerlerinin sayısını çoğaltmak için çalışmalarımız devam ediyor. Hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.
  Aydın"ın Türkiye"nin örnek illerinden bir tanesi olduğunun altını çizen Vali Vekili Mesut Kırcalı, yaşanan kuraklıkta birçok bölgede su sıkıntısı çekilmesine rağmen Aydın"da her hangi bir sıkıntının yaşanmadığına dikkat çekti. Alt yapı bakımından Aydın"ın birçok ilden çok daha ileri bir seviyede olduğunu savunan Kırcalı, şöyle konuştu: “Aydın"da daha pek çok şey yapılıyor ve de yapılmaya devam edecek. Bunun hizmete açılan bu pazaryeri de bu örnek projelerden bir tanesi. Dilerim tüm pazaryerleri burası gibi modern mekanlara taşınır. Ben böylesine çağdaş hizmetleri getirdiği için Aydın Belediyesi yetkililerini kutluyorum”
  Yapılan konuşmaların ardından Fatih Pazaryeri; Vali Vekili Mesut Kırcalı, Başkan İlhami Ortekin, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından dualarla hizmete açıldı. Daha sonra beraberindekilerle birlikte pazaryerini gezen Kırcalı, pazaryerinde sunulan hizmetler hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim