banner83

Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir'den Çerçioğlu'na ziyaret

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ziyaret etti.

Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir'den Çerçioğlu'na   ziyaret
banner94
banner26

Başkan Çerçioğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu belirten Akdemir, Soma’da yaşanan maden kazası nedeniyle duyduğu derin üzüntüyü de dile getirdi.

banner103
Türkiye’nin büyük bir acı yaşadığını belirten Akdemir “Manisa Soma’da meydana gelen acı, hepimizi derinden etkiledi. Bu acıyı en iyi bilen bir şehirde yaşıyoruz. Yerin yüzlerce metre derinliğinden ekmek mücadelesi kazanılıp yeryüzüne çıkarılıyor. Hem Manisa, hem de Zonguldak olmak üzere aynı acıları yaşadık. Hiçbir kardeşimizin iş kazası yaşamasını istemiyoruz. Hepimizin başı sağ olsun” şeklinde konuştu.

Yapılan nazik ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da, maden ocağında hayatını kaybeden işçiler nedeni ile aynı acıyı paylaştıklarını belirterek, “Maden ocağında yaşanan elim kazada bizi derinden üzmüştür. Böylesine acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum. Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretin ardından Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, maden işçilerini tasvir eden maketi Başkan Çerçioğlu’na hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 15:15

banner102