banner339
banner313

YÖK, ADÜ eski rektörü Cavit Bircan’a acımadı! Bundan böyle bölüm başkanı bile olması imkansız!

Yüksek Öğretim Kurulu tarafından hakkında disiplin soruşturması başlatılan Adnan Menderes Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ve Genel Sekreter Yardımcısı Göksel Baran’a kötü haber geldi. Eski Rektör Cavit Bircan ve genel sekreter yardımcısı Göksel Baran aldıkları ceza sebebiyle bundan böyle bir üst kademeye yükselemeyecek.

YÖK, ADÜ eski rektörü Cavit Bircan’a acımadı! Bundan böyle bölüm başkanı bile olması imkansız!
banner475

YÖK tarafından haklarında disiplin soruşturması başlatılan ADÜ eski rektörü Cavit Bircan ve genel sekreter yardımcısı hakkında karar çıktı. Çıkan karar her iki isime de tebliğ edilmek üzere yola çıktı.
YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın başkanlığını yaptığı YÖK Disiplin Kurulu, suçunu sabit bulduğu Cavit Bircan için oy birliğiyle 2547 sayılı Kanunun 53, maddesinin (b-4-b) bendi uyarınca “kademe ilerlemesinin durdurulması cezası” ile cezalandırılmasına ilişkin teklifi kabul ederken, kanunun 53/D maddesinin 3. paragrafı uyarınca bir alt ceza olan 1/15 oranında aylıktan kesme cezası verdi.
YÖK Disiplin Kurulu, Göksel Baran’ın için de 2547 sayılı kanunun 53. Maddesinin b-3-1 bendi ve 657 sayılı kanunun 125/B-a maddesi uyarınca aylıktan kesme cezası ile cezalandırılmasına ilişkin teklifi kabul ederken, 1/15 oranında aylıktan kesme cezasını oy birliğiyle aldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 11:32
banner218