banner4

YGS'de dağıtılan kalemler öğrencilere ulaştı

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) adaylara dağıtılan ve sınav sonrası Gençlik Merkezi tarafından toplanan kalem, silgi ve kalemtıraşlar ihtiyaç sahibi okullara ulaştırıldı.

YGS'de dağıtılan kalemler öğrencilere ulaştı
banner26

Nazilli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik Merkezi görevlileri ile Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencilerinin YGS’de adaylara dağıtılan kalem ve silgileri, sınav çıkışında ihtiyaç sahibi okullara vermek amacıyla YGS’nin yapıldığı binaların önünde kurdukları stantlarda toplanan 4 bin adet kırtasiye malzemesi öğrencilere ulaştı. 

ÖSYM tarafından dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraştan oluşan kırtasiye setlerini çöpe atmaktansa ihtiyacı olan kişilere ulaştırmak için gönüllü olarak düzenledikleri ‘Tek Kullanımlık Sanma Çöpe Atma Projesi’ ile topladıkları binlerce kırtasiye malzemesi Gençlik Merkezi’nin tahsis ettiği otobüsle Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker eşliğinde Sportif Eğitim Uzmanı Yunus Şahin, Görevli Memur Yakup Sansar, Atletizm Antrenörü Süleyman Burdurlu, ADÜ Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri ve Gençlik Merkezi üyesi öğrencilerle birlikte Pirlibey ile Esenköy İlk ve Orta Okullarında dağıtıldı.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Proje kapsamında üniversite sınavından sonra toplanan kırtasiye malzemelerinin 4 bin civarında olduğunu ifade eden Nazilli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker; “Tek Kullanımlık Sanma Çöpe Atma Projesi kapsamında üniversite sınavından sonra dağıtılan kalem, kalemtıraş ve silgi gibi kırtasiye malzemelerini gönüllü arkadaşlarımızla beraber sınav merkezleri önünde sınavdan sonra tamamıyla gönüllülük esasına dayanan hiçbir zorlama olmadan topladık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmelerle ihtiyaç sahibi okullarımızı belirledi. Gençlik Merkezi üyesi arkadaşlarımız ve Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencisi olan arkadaşlarımızla bu etkinliği gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bu projeye destek veren bütün katılımcılara teşekkür ederiz” dedi.

‘NE KADAR BÜYÜRSEK O KADAR GENİŞ KİTLEYE ULAŞIRIZ’

Geçtiğimiz Sosyal Hizmetler Bölümü olarak yaptıkları ‘Tek Kullanımlık Sanma Çöpe Atma Projesini’ bu yıl Gençlik Merkezi ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirten 4. sınıf öğrencisi Ramazan Kocakaya da; “Gençlik Merkezinin bu etkinliği yapacağını duyduğumuzda dâhil olmak istedik. Biz bu etkinliği bölüm olarak her yıl düzenli bir şekilde Gençlik Merkezi ile birlikte yapmak istiyoruz. Biz o çocukların yüzlerinde ki o tebessümü görebilmek için bu etkinliği yapıyoruz” dedi. Çoğu insan için bu kırtasiye malzemelerinin bir anlam ifade etmediğini söyleyen Kocakaya; “İhtiyacı olan çocuklar için bu proje çok farklı anlam ifade ediyor. Bu etkinliği yaptığımızı gören kişilerden de olumlu tepkiler alıyoruz. Zaten kalemlerini bize verenler memnuniyetle ve hiçbir zorlama olmadan veriyor. Onlara da bu projede katkıda bulundukları için teşekkür ediyoruz. Biz her yıl bu okullara çeşitli projeler altında gidiyoruz. Bu etkinliklerde çocukları daha çok görmemizi ve onlarla daha çok vakit geçirmemizi sağlıyor. 4 yıldır buradayım ve bu tür projeleri yapıyoruz. Hep odak noktamız bir insana dahi ulaşabilmek, katkıda bulunabilmek ve en önemlisi mutlu edebilmek. Gençlik Merkezinin kapısı bu tür projelere açık. Biz ne kadar büyürsek ve gönüllü artarsa daha çok okullara ulaşabiliriz ve daha çok hizmet verebiliriz” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARIN DEVAM ETMESİNİ DİLEDİLER

Üniversite gençliğinin eğitime katkı sağlamasından dolayı son derece memnuniyet duyduğunu belirten Pirlibey İlk ve Orta Okulu Müdür Yardımcısı Yusuf Karaca; “Bu paylaşımlar son derece etkili ve verimli olmuştur. Benzer çalışmaların gelecek zamanlarda da devam etmesini istiyorum. Kırsal kesim öğrencilerinin birçok eğitim materyali ve diğer eğitim ihtiyaçları bulunmaktadır. Bende üniversite okudum ama keşke bende bu tür aktivitelerde bulunsaydım keşke diyorum. Bu sebeple Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencilerine çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

‘ÖĞRENCİLERE ÖRNEK TEŞKİL ETTİLER’

5 mahalleden taşıma merkezli bir okul olduklarını hatırlatan Esenköy İlk Okulu Müdür Yardımcısı İhsan Çatma da; “Öğrencilerimizin genel olarak maddi imkânları düşük. Genellikle ailelerimiz çiftçilikle geçimlerini sağlıyorlar ve çalışmalarından dolayı çocuklarına eğitim olarak ilgileri az. Buna rağmen akademik başarıları köy okulları arasında en iyisi. 23 Nisan’da artık protokol olayından çıkarak şenlik şeklinde kutlamalar yaptık. Geçen hafta sonu başarılı öğrencilerle Çanakkale gezisi yaparak tarihi hem yerinde görmelerini sağladık hem motivasyon olarak çocuklara güzel bir gün yaşamalarını sağladık. Yapılan bu kırtasiye çalışması güzel bir çalışma oldu. Bu çalışma diğer alanlara kaydırılıp örneğin bilgisayar ve kitap alanlarında da yapılmalı. Buraya geldiklerinden dolayı mutluyuz. Öğrencilerimizin üniversite öğrencileri ile böyle bir kampanyada bulunmaları çok güzel. Onlara da örnek teşkil ediyor. Geldikleri için öğrencilerimize ve Gençlik Spor Müdürümüze teşekkür ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 17:00

banner79

banner78