banner339
banner274

Vali Ömer Faruk Koçak davasında Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak'a beraat!

30 Ağustos eylemine getirdiği yasakla Türkiye gündemine oturan Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak ile Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak arasındaki dava sonuçlandı.

Vali Ömer Faruk Koçak davasında Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak'a beraat!
banner401
banner427

AYDINPOST HABER SERVİSİ - İlk duruşmada kararın açıklandığı davada Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak beraat etti.

Aydın'da Vatan Partisi, Türkiye Gençlik Birliği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına getirdiği yasakla Türkiye gündemine oturan Vali Ömer Faruk Koçak ile Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak arasındaki dava sonuçlandı.

Vali Koçak, eylem sonrası 'Biz sana vali olamazsın demedik, mani olamazsın dedik' açıklaması yapan Albayrak hakkında kamu davası açılmış ve dava süreci başlatılmıştı.

Aydın 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında karar açıklandı. Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak beraat etti.

DAVA SÜRECİ NASIL GELİŞTİ?

Duruşma sonrası Aydın Adliyesi önünden bir açıklamayla dava sürecini anlatan Albayrak "15 Temmuz'da FETÖ'ye nasıl boyun eğmediysek, 30 Ağustos'u yasaklamaya kalkanlara da boyun eğmeyeceğiz dedik ve meydanlara çıktık. Emniyet kuvvetleriyle de anlaşarak, partimizin önünde bir basın açıklaması yaptık. Eğer 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı, FETÖ liderleri Türkiye'deki milli bayramları yasaklayacaktı ve Türk Milleti'nin sokağa çıkmasına izin vermeyecekti." dedi.

Kararın referandum süreci için de örnek olması gerektiğini vurgulayan Albayrak, şunları söyledi: "Umarım Sayın Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak bu davadan bir ders çıkartır. Önümüzde halk oylaması süreci var, çok kritik bir süreç ve bu süreçte de bütün siyasi partiler özgürce propagandalarını yapabilirler."

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 17:15
banner218