banner339
banner274

Uğur Soğutma Ege'nin İhracat Şampiyonu Oldu

Uğur Soğutma, 2016 yılı içerisinde iklimlendirme sektöründeki en fazla ihracatı gerçekleştirerek, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) arasında birinci firma oldu.

Uğur Soğutma Ege'nin İhracat Şampiyonu Oldu
banner401
banner427

AYDINPOST HABER SERVİSİ- Uğur Soğutma A.Ş 2016 yılında yaklaşık 11.000.000.000 Dolar ihracatla Ege Bbölgesi'nin ihracat şampiyonu oldu. Ege İhracatçı Birlikleri 2016 yılında sektörel bazda en çok ihracat gerçekleştiren şirketleri ödüllendirdi. ‘İhracatın Yükselen Yıldızları Ödül Töreni’nde Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Uğur Soğutma, 2016 yılında gerçekleştirdiği ihracatla iklimlendirme sektöründe Ege Bölgesi şampiyonu oldu.

Kurulduğu günden bu yana, Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştiren firmaları arasında yer alan Uğur Soğutma, bu başarısı ile ihracat şampiyonluğu unvanını perçinlendi ve ülke ekonomisine olan katkısını bir kez daha gösterme imkânı buldu. Geçmişi 1939 yılına dek giden Ege İhracatçı Birlikleri, ihracatın istikrarlı bir şekilde gelişmesi ve ihracatçıların korunması amacıyla kurulmuş bir platform olup, çalışma esasları diğer birlikler gibi kanunla belirlenmiştir. Dış Ticaret Müsteşarlığı’na bağlı bir kuruluş olan Ege İhracatçı Birlikleri, toplam 7.500 üyeye sahiptir. Bu üyeler, Türkiye genel ihracatının yaklaşık %14’ünü oluşturmakta olup, 2016 yılı içerisinde yaklaşık 11.000.000.000 Dolar hacminde ihracat gerçekleştirmiştir.

Sadece bu rakamlar dahi, Uğur Soğutma’nın elde ettiği başarının önemini ve büyüklüğünü gösteriyor. Bilindiği üzere, her yıl Ege bölgesine en fazla ihracat gerçekleştiren ilk üç firmayı ödüllendiren Ege İhracatçı Birlikleri, 2016 yılı için iklimlendirme sektöründeki birincilik ödülünü Uğur Soğutma’ya vermiştir. Uğur Soğutma yetkilileri, önümüzdeki günlerde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımıyla düzenlenecek olan İhracatın Yükselen Yıldızları Ödül Töreni’nde, ödüllerini teslim alacaktır.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 12:43
banner218