banner158

Uğur Mumcu Kuşadası’nda Anıldı

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23’üncü yıldönümünde Kuşadası Gazeteciler Derneği öncülüğünde düzenlenen törenle anıldı.

Uğur Mumcu Kuşadası’nda Anıldı
banner152

Anma etkinliğine Kuşadası’nda görev yapan gazeteciler ile CHP Kuşadası ilçe Başkanı Nail Özazman, parti üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üyeleri katıldı.

Kuşadası Gazeteciler Derneği’nin organize ettiği 23. Uğur Mumcu ve Basın Şehitlerini anma etkinliğine başta CHP Kuşadası ilçe örgütü, Kuşadası Belediyesi ve ADD Kuşadası Şubesi katkı ve destek verdi. Uğur Mumcu ve Basın Şehitleri Anıtı önünde düzenlenen etkinlik saat 12.00’de Kuşadası Gazeteciler Derneği Başkanı Ufuk Baksi’nin açılış konuşmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte Gazeteci Zeynep İnak bildiri okudu. Gazeteci ve ADD Kuşadası Şube Başkanı Nazan Bozkurt’un okuduğu şiirin ardından etkinlik, anıta karanfil bırakılmasıyla da sona erdi.Gazeteci Zeynep İnak’ın okuduğu bildiride, gazetecilerin yanı sıra çeşitli saldırılarla hayatlarını kaybeden aydınların da anıldığı etkinlikte okunan basın bildirisinde özetle şu ifadelere yer verildi: “24 Ocak 1993’te Türkiye çok değerli bir Cumhuriyet aydınını kaybetti. İlk değildi bu, son da olmayacaktı. Cumhuriyet aydını dedik Uğur Mumcu için, fakat o Türk halkı için bir gazeteciden, bir aydından çok daha fazlasını ifade ediyor. Uğur Mumcu demek Cumhuriyet demekti, Uğur Mumcu demek demokrasi demekti, Uğur Mumcu demek bağımsız Türkiye demekti. Ölümünden bu yana geçen sürede yazılarının hala güncel olması tesadüf değildir. Ölümünden sonra geçen sürede yaşananlar, Uğur Mumcu’nun yazdıklarını doğrulamıştır, doğrulamaktadır. Yaşadığımız süreç Uğur Mumcu’yu bir kez daha haklı çıkarmaktadır “

ugur-mumcu-kusadasi’nda-anildi.jpg

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 10:33
banner94