banner158

Uğur Mumcu Didim’de Etkinlikle Anıldı

Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu öldürülüşünün 23. yılındaDidim’de düzenlenen etkinlikle anıldı.

Uğur Mumcu Didim’de Etkinlikle Anıldı
banner152

24 Ocak 1993 yılında suikasta kurban giden Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu öldürülüşünün 23. Yılında Tüm Türkiyegenelinde olduğu gibi Didim’de de anıldı.

CHP Didim İlçe Örgütünün düzenlediği anma etkinliği kapsamında İş bankası önündeki meydanda toplanıldı.

Yürüyüşe Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, Didim Belediye başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, Didim Cem evi başkanı Hüseyin İlhan, CHP’li bazı meclis üyeleri, çeşitli siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk bulvarı ve Cumhuriyet Caddesinde devam eden yürüyüş Uğur Mumcu parkında sona erdi. Yürüyüş esnasında Mumcu’nun yanı sıra Ocak ayında öldürülen gazeteci-yazar ve aydınlar ile cezaevinde olan gazeteciler de hazırlanan pankartlarda unutulmadı.

Yürüyüş sonrasından Uğur Mumcu parkında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu; akabinde İstiklal Marşı okundu. Anma etkinliğinde konuşan CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş, Mumcu’nun ocak ayında karanlık güçlerce katledildiğini belirterek Ocak ayında Türkiye’de bir çok aydın’ın katledildiğini ve Ocak ayının katliamlar ayı olduğunu söyledi. Mumcu’nun yazılarının ve fikirlerinin öneminin bugün daha çok önemli olduğunu belirten Karataş Mumcu’yu unutmadıklarını ve unutturulmayacağını dile getirdi.

ugur-mumcu-didim’de-etkinlikle-anildi.jpg

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 08:36