banner339
banner274

Türkan Saylan İsmi Söke’de Ölümsüzleşti!

Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke’de bir parka Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Kurucusu ve Onursal Başkanı olan merhum Türkan Saylan’ın ismi verildi.

Türkan Saylan İsmi Söke’de Ölümsüzleşti!
banner401
banner427

AYDINPOST HABER SERVİSİ-  Törene Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, ÇYDD Aydın Şube Başkanı Nurten Atalay, ÇYDD Söke Şube Başkanı Meliha Özkesici başta olmak üzere mahalle muhtarları, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

Tören'de konuşan Çerçioğlu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin parka Türkan Saylan adının verilmesini istediğini ve bu teklif karşısında çok memnun olduklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Büyükşehir meclisimize gelen öneri mecliste bulunan tüm partilerin meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Bu da bizim için ayrı bir gururdur” dedi. Türkan Saylan’ın hayatı boyunca iki hastalık cüzzam ve cehalete karşı savaştığını söyleyen Başkan Özlem Çerçioğlu; “Aydın Büyükşehirin kapıları bilime her zaman sonuna kadar açık oldu, bundan sonrada sonuna kadar açık olacak. Tüm derneklerimizin yanında olduk her zaman yanında olacağız” dedi.


Konuşmaların ardından Başkan Özlem Çerçioğlu ve protokolün diğer katılımcıları tarafından açılış kurdelesi kesildi. Konfetilerin atıldı, tavuk-pilav dağıtıldığı, bandonun renk kattığı törenin ardından; park tabelası önünde anı fotoğrafı çekildi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 11:58
banner218