banner116

Tuncallar Turizm'de Kültür Turları Devam Ediyor

Tuncallar Turizm'in, 2018 yurtiçi ve yurtdışı gezileri tüm hızıyla ve sizlerin desteğiyle devam ediyor.

Tuncallar Turizm'de Kültür Turları Devam Ediyor
banner94
banner26

GELENEK HALİNE GELEN GÜNÜ BİRLİK

FETHİYE JEEP SAFARİ TURU

 

02 EYLÜL 2018 – PAZAR

 

04:00 – AYDIN ESKİ OTOGAR İÇİNDEN HAREKET

05:00 – YOLUMUZ ÜZERİNDE ÇİNE SABAHÇI KAHVESİNDE İKRAMIMIZ OLAN 1 ADET SİMİT – 1 DİLİM PEYNİR – 1 ADET DUBLE ÇAY İLE KÜÇÜK BİR SABAH KAHVALTISI YAPACAĞIZ.

08:30 – FETHİYE’YE VARIŞ

09:00 – ÖNCEDEN AYARLAMIŞ OLDUĞUMUZU JEEP SAFARİ TURUNA BAŞLAYACAĞIZ. TUR DETAYLARI VE GEZİP GÖRÜLECEK YERLER AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

fethiye.png

TLOS : Yaklaşık 4000 senelik bir geçmişe sahip olan şehir 4 ayrı imparatorluğun izlerini hala taşımakta.içinde bir çok kaya mezar,bir adet kilise, roma hamamı ,antik tiyatro, ve Osmanlılardan kalma birde kale bulunduran şehir, Likyalılara, Romalılara, Bizanslılara, ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır.
 

YAKAKÖY : Yakaköy soğuk su kaynaklarının çokluğu ve bununla beraber alabalık çiftlikleri ile ünlü Akdağ dan eriyen karlar önce yerin altına sonrada doğal yollarla yeryüzüne çıkmaktadır cennetten bi parça görünümündeki Yakaköy görülmeye değer doğal park görünümündeki alabalık çiftlikleriyle ziyaretçilerine kucak acar.
 

YEMEK : Saklıkent yakınlarında şırıl şırıl akan bir nehrin yanında, çevreden edinilen taze sebzeyle hazırlanan enfes acık büfe mezeler ve 4 ayrı çeşit ana yemekten menüsüyle yemek akıllarda iz bırakır.
 

SAKLIKENT : Dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan Saklıkent yaklaşık 1.8 milyon yıl önce deprem ile oluşmuş adeta tanrının Anadolu’ya bir armağanı niteliğinde eşsiz bir güzelliğe sahiptir.18 km uzunluğa 600 mt yüksekliğe sahip olan kanyonda safariye katılanlar 1 saat bu güzelliği görme ve tanrının insanlığa aslında ne kadar küçük olduklarını göstermesine fırsat tanırlar.

RAFTİNG : Saklıkent’in içinden çıkan Karaçay üzerinde 1994’ten beri organize edilen ringo rafting opsiyoneldir. Katılmak isteyen ziyaretçiler önceden rehber ile görüşerek rezervasyonlarını yaptırabilirler.5 yasından 70 yasına kadar her kesin katıldığı rafting turu inanılmaz doğası yaklaşık 5 km (30-35 dk) süren parkuru ve profesyonel rehberler eşliğinde yapılır.

ÇAMUR BANYOSU : Saklıkent’ten yağmur vasıtasıyla taşınan yüksek mineralli çamur nehir kenarında birikir.sezon basında şirketimiz iş makinaları ile nehir kenarında doğal bir havuz meydana getirir çamurun buraya akması sağlanır tamamen doğal ve kokusuz çamur vücuda sürülüp 10-15 dk kuruduktan sonra yıkanırken vücudumuzdan ölü hücrelerimizi alır gider.kesinlikle yan etkisi olmayan çamur banyomuz aynı zamanda çokta eğlenceli geçmektedir.


PATARA PLAJI : Antalya’ya bağlı Patara ilçesinin güneyinde yer alan plaj caretta caretta’ların ( deniz kaplumbağası) yumurtlama bölgesidir .bu sebeple 20 km uzunluğundaki sahil şeridine deniz kenarından içeri doğru yaklaşık 5 km lik bir şerit boyunca yapılaşmaya izin verilmemektedir.küçük makilerden oluşan bitki örtüsünü saymazsak gittiğimiz nokta hemen hemen bir çöl görünümündedir yaklaşık 1 saatlik bir yüzme molasından ardından başladığımız yere geri dönüş yolculuğumuz başlayacaktır.


DİNLENME TESİSLERİ : Dönüş güzergahı üstündeki içinde yüzme havuzu olan bir tesiste yaklaşık 30 dakika mola verilir.ve 19-30 20-00 gibi jeep safari turu sona ermektedir.

 

20:00 – BİZLERİ BEKLEYEN OTOBÜSÜMÜZE BİNEREK AYDIN’A DOĞRU DÖNÜŞ YOLCULUĞUMUZ BAŞLAYACAKTIR. ZAMANIMIZA GÖRE ARZU EDİLDİĞİ TAKDİRDE YOLUMUZ ÜZERİ GÖCEK VEYA AKYAKA GÖRÜLEBİLİR. BURALARDA AKŞAM YEMEĞİ MOLASI VERİLEBİLİR.  DAHA SONRA ÇİNE YOLU ÜZERİNDEN AYDIN’A VARIŞ.

 

BİR BAŞKA TUNCALLAR TURİZM ORGANİZASYONUN DA BULUŞMAK ÜZERE BİRBİRİMİZDEN AYRILIYORUZ VE DİYORUZ Kİ BİZİ BİZİMLE GEZENLERE SORUN SONRA KARAR VERİN…

 

NOT :  BU TURA KATILACAK KİŞİLERİN KAYIT ESNASINDA 50 TL KAPARO VE TÜRSAB SEYAHAT SİGORTA GÜVENCESİ İÇİN KİMLİK FOTOKOPİLERİNİ VERMELERİ GEREKLİDİR. GERİYE KALAN ÜCRET İSE TUR GÜNÜNE KADAR VERİLMESİ GEREKLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER : ULAŞIM –SİMİT - PEYNİR - ÇAY– JEEP SAFARİ TURU – ÖĞLE YEMEĞİ – REHBERLİK – TÜRSAB SEYAHAT SİGORTASI

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER : ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ – EKSTRA TURLAR –

AKŞAM YEMEĞİ – (ÖĞLE YEMEĞİNDE ALINACAK İÇECEKLER)

TUR ÜCRETİ 120 TL

 

kazdaglari.png

2 GECE KONAKLAMALI

KAZDAĞLARI – BOZCAADA VEYA GÖKÇEADA(OLMAZSA ASSOS-BERHAM KALE)–AYVALIK – CUNDA-

TEKNE VE KÜLTÜR TURU

21 EYLÜL 2018 – CUMA

03:00 – SABAH AYDIN NEVZAT BİÇER OTOPARKI ÖNÜNDEN HAREKET

08:00-OVA KAHVALTI BAHÇESİNDE AÇIK BÜFE KAHVALTI( 35 ÇEŞİT+SINIRSIZ ÇAY+NESCAFE ) Fiyatlarımızın içindedir https://www.ovakahvalti.com

09:00 – KAHVALTIMIZ ARDINDAN KAZDAĞLARI’NA HAREKET.

KAZDAĞLARI’NDA BULUNAN ZEYTİNLİ KÖY’E VARIŞ. BURADAN BİZİM ARAÇLARIMIZLA HASANBOĞULDU MİLLİ PARKINA HAREKET EDECEĞİZ. DAHA SONRASINDA REHBERİMİZ EŞLİĞİNDE SIRASIYLA SÜTÜVEN ŞELALESİ ve HASANBOĞULDU GÖLETİ GÖRÜLÜP REHBERİMİZDEN BİLGİLERİMİZİ ALARAK KISA BİR FOTOĞRAF MOLASI ARDINDAN DOLMUŞLARA BİNEREK ZEYTİNLİ KÖY’E HAREKET EDECEĞİZ. ZEYTİNLİ KÖY’DE BULUNAN OSMANLI DÖNEMİNDEN KALMA ZEYTİNYAĞI FABRİKASINI ZİYARET EDİP O DÖNEMLERDE ZEYTİNİN NASIL İŞLENİP YAĞININ ÇIKARILDIĞININ BİLGİSİNİ ALACAĞIZ. FABRİKA ZİYARETİMİZ ARDINDAN BİZİ BEKLEYEN ARACIMIZA BİNEREK ZEYTİNLİ KÖY’DEN HAREKET EDECEĞİZ. İLK DURAĞIMIZ EMEKLİ ÖĞRETMEN ALİ KUDAR’IN KURDUĞU TAHTA KUŞLAR ETNOGRAFYA MÜZESİ OLACAKTIR VEYA ZAMANA GÖRE SARIKIZ KAZDAĞI ETNOGRAFYA GALERİSİ ZİYARET EDİLECEKTİR GİRİŞLER EKSTRADIR HER İKİ MÜZENİN GİRİŞLERİ EKSTRADIR KİŞİ BAŞI (4 TL İLE 6 TL )ARASIDIR. EKSTRA ÖĞLE YEMEĞİ ALTINOLUK TARAFINDA BİR YERDE YENİLECEKTİR EKSTRA.

16:00 –Web: www.ucem.com.tr. Otelimiz Altınoluk merkezdedir web sayfasından inceleyebilirsiniz. AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ YEMEKTE SU DAHİL, İÇECEKLER EKSTRA VE KONAKLAMA OTELİMİZDEDİR

22 EYLÜL 2018 – CUMARTESİ

0700 – 09.00 Otelimizde açık büfe kahvaltı 09.30’da otelden hareket, 10.30-10.45’de geyikli limanına varış,11.00 feribotla Bozcaada’ya veya Gökçeada’ya geçiş, yeni alınan karara göre araçlar Bozcaada’ya gidilmiyor Geyikli limanında bekletiyoruz bu arada Bozcaada’yı ve merkezi yürüyerek gezeceğiz ve öğlen yemeğimizi Bozcaada’da yiyeceğiz extra. Tüm bu geziler ardından grup evet derse Assos Berham Kale’yi de gezme imkanı ve akşam saatlerinde Altınoluk’a varış otelimize yerleşme.

23 EYLÜL 2018 PAZAR

07.00-08.00 Arası kahvaltı 08.30’ da otelden ayrılış Ayvalık’a varış 11.30’da ki Ayvalık’da tekne turu teknemizde öğle yemeği makarna salata balık (Papalina) sınırsız akşam saatlerinde karpuz içeçekler extra gezilecek adalar Ortunç koyu, Pınaradası koyu,İncirli Koyu, Akvaryum Koyu’nu gezilerimiz sırasında seyir molasında Oniki adalar görülebilecektir. Akşam saatlerinde 17.00-17.30 sıralarında Cunda’ya varış 1 saat Cunda gezisi 18.30’da Ayvalık’a geri dönüş bizler ayvalığa geri dönmeyebiliriz Cunda da serbest zamanda isteyen istediğini yapabilir sizlere sürprizimiz lokma imparatoru Saki de dört top dondurma alana lokma bedavadır. Bizleri bekleyen aracımızla geç saatlerde Aydın’a varış bir başka Tuncallar Tur Turizm organizasyonunda buluşmak üzere birbirimizden ayrılıyoruz ve diyoruz ki; BİZİ BİZİMLE GEZENLERE SORUN SONRA KARAR VERİN.

NOT: BOZCAADA YERİNE GÖKÇEADAYA GİDİLEBİLİR. ADALAR OLMAZSA BERHAM KALE ASSOS KESİN YAPILABİLİR

GEZİ ÜCRETİ

2 ve 3 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI – 595 TL

2 YETİŞKİN YANINDA KALMASI KOŞULU İLE 6-12 YAŞ ARASI ÇOCUK –545TL

2 YETİŞKİN YANINDA KALMASI KOŞULU İLE 0-5 YAŞ ARASI ÇOCUK –375TL

YUKARIDAKİ FİYATIMIZ 27 KİŞİLİK ARAÇ İÇİN GEÇERLİDİR.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ulaşım(27 KİŞİLİK ARAÇ İLE) Gidiş Sabah kahvaltısı, Üçem Otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama – AKŞAM BEŞ ÇAYI Türsab Seyahat Sigortası - Rehberlik - Hasanboğuldu Milli Park Giriş ücreti- Bozcaada gidiş dönüş ücreti - Araç içi sıcak ve soğuk ikramlar – Ayvalık’da tekne turumuz öğle yemeği dahil içeçek extra Tuncallar Turizm Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Diğer Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri - Öğle Yemekleri - Otelde alınan ekstra içecek ve hizmetler - Kişisel Harcamalar

NOT: ŞAYET SAYIMIZ 16 KİŞİYE DÜŞERSE FİYATLAR AŞAĞIDAKİ GİBİDİR;

2 VEYA 3 KİŞİLİK ODADA FİYATIMIZ –595TL

2 YETİŞKİN YANINDA KALMASI KOŞULU İLE 6-12 YAŞ ARASI ÇOCUK –545TL

2 YETİŞKİN YANINDA KALMASI KOŞULU İLE 0-5 YAŞ ARASI ÇOCUK –375TL

OLACAKTIR.ÇÜNKÜ HESAPLAMALAR 27- 16 KİŞİ ÜZERİNDEN YAPILMIŞTIR.KAYITTA SİGORTA İÇİN NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ VE %50 TL KAPARO GERİ KALAN ÜCRET İSE 15 Temmuz’da ÖDEME YAPILABİLİR.

NOT: İKİ EŞİT TAKSİTTE ÖDEME İMKANI VADE FARKSIZ 1. ÖDEME kayıtta 2. ÖDEME 15 Temmuz’da TURUMUZ KESİN DEPARLIDIR.

 

balkan1.png

AYDIN’DAN AYDIN’A

BÜYÜK BALKAN VE YUNANİSTAN TURU

( MAKEDON GECESİ DAHİL )

 

 & Üsküp & Belgrad & Saraybosna & Dubrovnik & Mostar & Poçitel & Trebinje & Kotor & Budva & Bar & Ulcin & İşkodra & Elbasan & Ohrid& Manastır& St Naum & Selanik & Kavala

9 GÜNDE 8 ÜLKE

Balkanlar’ın Avrupa’sı Şehirler

 7GECE 9 GÜN KONAKLAMA

 

 

1.GÜN (28 EYLÜL 2018)CUMA GÜNÜ ÇIKIŞ) ÖĞLEN:AYDIN - İZMİR – İPSALA
öğlen saat 15:00 eski otogar içinden siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda uygun molalarla, AYVALIK-EDREMİT üzerinden, LAPSEKİ’ye ulaşıyoruz. Feribotla karşıya geçerek, sabah saatlerinde İPSALA Kapısında oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan ’ye  geçiyoruz.

2. Gün(29 EYLÜL 2018)CUMARTESİ) DEDEAĞAÇ  – GÜMÜLCİNE – İSKEÇE – KAVALA – SELANİK - ÜSKÜP
Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, DEDEAĞAÇ-GÜMİLCİNE-İSKEÇE- KAVALA- Selanik üzerinden, Üsküp ’e hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin sonrasında, Avrupa’nın en eğlenceli küçük başkentlerinden, Vardar Vadisi üzerinde ,Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan YAHYA KEMAL’in şehri Skopje’ye varıyoruz. Üsküp’de Taş Köprü, FYROM Meydanı, (Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri) Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Evi, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Mustafa Paşa Camii ve Murad Paşa Camii, Çifte Hamamlar ile Davud Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasında… Üsküp ’de keyifli şehir turumuzuda gerçekleştirip, otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra, geleneksel bir Restaurant'ta, akşam yemeği almak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Keyifli bir gece sonrasında, otelimize dönüyoruz. Konaklama Üsküp ’teki otelimizde.

balkan.png

3. Gün:(30 EYLÜL 2018 PAZAR) ÜSKÜP- BELGRAD
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Üsküp’ten ayrılıyoruz. SIRBİSTAN’ın başkenti, eski YUGOSLAVYA’nında başkenti olan BELGRAD’a ulaşıyoruz. Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a ulaşıyoruz. Panoniyen Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan BELGRAD’ ta otobüsümüz ile panoramik şehir turunun yanısıra, yürüyüş turuda yapıyoruz. Bu esnada, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı, Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Tuna Nehri ve Sava Nehrinin buluştuğu noktayı görüp, Belgrad’ın İstiklal Caddesi diye bilinen, Knez Mihailo Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Buradan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği BELGRAD’da otelimizde

 

4. Gün:(1 EKİM 2018 PAZARETSİ ) BELGRAD - SARAYBOSNA
Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, BOSNA-HERSEK’in başkenti Saraybosna’ya ulaşıyoruz. İki  asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir.1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da, önce; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, görüp ilerleyerek, Başçarşı’daki gezintimizle turumuza devam ediyoruz. Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu, Gazi Hüsrev Bey Camii, Sinagog, Bedesteni görüyoruz ve Ferhadiye Caddesine giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Camii ve Avusturya mimari tarzında olan binaları görüp, İsa’nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan Bosna Gülü veya Kanlı Gül olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp, bağımsızlık sembolü SÖNMEYEN ATEŞ’i

 

görmeye gidiyoruz. Devamında, alışveriş için vereceğimiz serbest zamanda, Boşnak Böreğini tadma şansınada sahip olacağız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane, gezilerimizi tamamlayarak, otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna ’da otelimizde.

 

5. Gün: (02 EKİM 2018SALI)SARAYBOSNA– MOSTAR – POÇİTEL – DUBROVNİK - TREBİNJE
Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, MOSTAR'a doğru yol alıyoruz. Burada, Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’de Mimar  Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki kendinizi tarihin içinde hissedeceğiniz Mostar Köprüsü, Koska  Mehmed Paşa Camii, Eski Hamamı geziyoruz ve Kuyumcular Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Ardından, keyifli bir yolculuk ile, 1472 yılında Osmanlının eline geçmiş ve izlerini hala taşıyan POÇİTEL köyünü, otobüsümüzden panoramik olarak görüp, Metkoviç bölgesinden HIRVATİSTAN’a geçiyoruz. Muhteşem Dalmaçya kıyılarının eşsiz manzarasında büyülenerek İtalyanca adı Ragusa olan,  Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, ortaçağdan kalma tarihi eserleri ile muhteşem bir şehir olan DUBROVNİK’e ulaşıyoruz. Buradaki gezimize, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir gezisi ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane gibi yapıları ve Limanı görerek, TREBİNJE’ye hareket ediyoruz. Konaklama, TREBİNJE, MOSTAR veya NEUM. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

6. Gün:(03 EKİM 2018 ÇARŞAMBA) TREBİNJE– KOTOR- BUDVA - (PODGORİCA-İŞKODRA)
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Balkanlar’ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan KARADAĞ’a hareket ediyoruz. Göz alabildiğine uzanan doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici KARADAĞ’da, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal TİTO’nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, Eski Şehir’e (Stari Grad) giriyoruz.Utanç Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı, Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata, Aziz Luka Kilisesi, Müzik Okulu, ve Aziz Nicola ile Klara Kiliselerini, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kısa bir yolculuk ile Trsteno Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA bizi karşılıyor.. Budva’nın merkezinde Kale içerisinde kurulmuş olan, Eski Şehir’e giriyoruz. Şairler meydanınıda görüp, plaj bölgesinde kahve keyfi bizleri bekliyor… Sonrasında, St. Stefan Adasının muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekliyoruz. Konaklama BUDVA, PODGORİCA veya İŞKODRA’daki otellerimizde. Akşam yemeği  otelimizde.

 

7. Gün:(04 EKİM2018 PERŞEMBE)BUDVA-PODGORICA- İŞKODRA –TİRAN – ELBASAN-OHRİD
Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, KARADAĞ ile ARNAVUTLUK arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü'nün ucunda kurulu İŞKODRA şehrine hareket ediyoruz. 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra’da, tarihi Kale’yi gördükten sonra, 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi ARNAVUTLUK’un başkenti TİRAN’a varıyoruz. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Şehirdeki keşif noktalarımız, Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Yol güzergahımızda, ELBESAN şehrini panoramik olarak gördükten sonra, dünyanın en derin göllerinden birine sahip olan Makedonya şehri OHRİD e varıyoruz. Konaklama için otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemekli Makedon gecesi için otelden ayrılıyoruz.

 

8. Gün:(05EKİM 2018 CUMA ) OHRİD-RESNE-MANASTIR (BİTOLA) – SELANİK
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, (isteyenlerle ekstra) büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’nde tekne turu yapıyoruz. Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş , Ohridlilerin  Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’in üzerine düşmüş’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri, Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef-inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Doğal güzelliğiyle de göz kamaştıran, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki bu güzel şehirden ayrılıyoruz. Yol 
güzergahında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE'ye uğruyoruz. Resneli Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında, Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra, Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki Havuz ve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz. Buradan, Selanik ’e yol alıyoruz. . Akşam yemeği ve konaklama Selanik’teki otelimizde.
Akşam isteyen konuklarımızla ekstra, Taverna Gecesi yaşamaya gidiyoruz.(EXTRA TAVERNA 40.-€)

 

9. Gün:(06. EKİM 2018CUMARTESİ) SELANİK  -KAVALA-İPSALA-İZMİR-YATAĞAN
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Selanik ‘te turumuza başlıyoruz. Aya Dimitrios Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Rotonda , Zafer Kemeri, Beyaz Kule, Hamza Bey Camii ve Bedesteni, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Venizelos Heykeli gezilerimizi yaparak, KAVALA’ya geçiyoruz. Kavala’da, Kanuninin yaptırmış olduğu Su Kemerleri, Liman, İbrahim Paşa Camii, (St. Nichololas Kilisesi) İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizi gerçekleştirerek, meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Daha sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan-Gelibolu-Çanakkale üzerinden gece geç saatlerde AYDIN’ a ulaşıyoruz. 

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

FiYATLARIMIZA DAHiL OLMAYAN SERViSLER

- Lüks Otobüslerle Ulaşım

- 3*- 4* Otellerde 7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Programda Belirtilen Şehir Turu

- 7 Adet Otelde Sabah Kahvaltısı Dahil

- 7 Adet Akşam Yemeği ( Makedon  Gecesi Dâhil )

- Seyahat Sağlık Sigortası ( 15 Euro )

- Çok Girişli Shengen Vizesi ( 125 Euro )

- Yurtdışı Çıkış Pulu ( 15 TL )

- Kişisel Harcamalar

- Müze ve Ören Yeri Girişleri

- Şoför Bahşişleri(5 Euro)

- Otel ve Gümrük Vergileri (25 Euro)

 

                                                             TUR ÜCRETİ

2 KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI: 550 €

2 YETİŞKİN YANINDA KALMASI KOŞULU İLE 2-12 YAŞ ARASI ÇOCUK: 495 €

 

 

antalya.png

5 YILDIZLI OTELDE 2 GECE KONAKLAMALI

ULTRA HER ŞEY DAHİL

ANTALYA-KEMER-KAŞ-KALKAN-FETHİYE KÜLTÜR TURU

11 EKİM 2018 - PERŞEMBE

 

23:00 – AYDIN NEVZAT BİÇER PARKI ÖNÜNDEN HAREKET. GÜZERGAHIMIZ AYDIN-NAZİLLİ-DENİZLİ-ACIPAYAM-KORKUTELİ-ANTALYA –KEMER-DEMRE-KAŞ-KALKAN-FETHİYE-MUĞLA-AYDIN

 

12 EKİM 2018  - CUMA

 

06:00-07:00 SAATLERİ ARASI KEPEZ ,ANTALYA VEYA DÜDEN ŞELALE’SİNDE  KENDİ İMKANLARIMIZIN İLE SABAH KAHVALTISI (EKSTRA) SABAH KAHVALTIMIZ ARDINDAN İLK DURAĞIMIZ OLAN DÜDEN ŞELALESİ,KURŞUNLU ŞELALESİ

DÜDEN ŞELALESİNİN DÖKÜLDÜĞÜ FALEZLER,ANTALYA YAT LİMANI.GEZİP  TÜM BU GEZİLERİMİZ ARDINDAN 45 KM UZAKLIKTAKİ KEMER’E HAREKET. KEMERE GELMEDEN BELDİBİNE VARIŞ 5 YILDIZLI //dosinialuxuryresort.com/ YERLEŞME ULTRA HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ İLE ÖĞLE YEMEĞİ ALDIKTAN SONRA BAŞLIYORUZ. KONAKLAMA OTELDE.

13 EKİM 2018 -  CUMARTESİ

 

07:00 – UYANDIRMA

07:00 – 10:00 SAATLERİ ARASI AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI

12:30 – 14:00 SAATLERİ ARASI AÇIK BÜFE ÖĞLE YEMEĞİ

19:30 – 21:30 SAATLERİ ARASI AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ

 

TÜM GÜN BOYUNCA OTELİMİZİN ÜCRETSİZ İMKANLARINDAN FAYDALANMA,HAVUZ VE DENİZ. KONAKLAMA OTELİMİZDEDİR.

 

14 EKİM 2018 -  PAZAR

 

07:00 – UYANDIRMA

07:00 – 09:00 SAATLERİ ARASI AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI

09:30 –  ODALARIMIZI BOŞALTIYORUZ. EŞYALARIMIZI ARACIMIZA YERLEŞTİRİYORUZ.

KEMER,FİNİKE,DEMRE,NOEL BABA ZİYARET EDİLECEK KEKOVA’YA VARIŞ TEKNEMİZ İLE KEKOVA TEKNE TURU VE TEKNEDE ÖĞLEN YEMEĞİ (TEKNEDE Kİ MENÜMÜZ BEZELYE PİLAV SALATA MAKARNA IZGARA TAVUK) İÇECEKLER EXTRA KORAY3 TEKNESİ. ARDINDAN KEKOVA’DAN AYRILIŞ KAŞ’I GÖRME İMKANI KAPUTAJ PLAJI VE KALKAN GÖRÜLDÜKTEN SONRA AKŞAM SAATLERİNDE FETHİYE’YE VARIŞ ARZU EDİLİRSE FETHİYEVEYA GÖCEKTE Kİ 4 YILDIZLI GÖCEK LİKEA RESORT OTELDE EXTRA AKŞAM YEMEĞİ VE GECE SAATLERDE AYDIN A VARIŞ. BİR BAŞKA TUNCALLAR TUR ORGANİZASYNUNDA GÖRÜŞMEK ÜZERE BİRBİRİMİZDEN AYRILIYORUZ. VE DİYORUZ Kİ BİZİ BİZİMLE GEZENLERE SORUN SONRA KARAR VERİN.

OTEL KONSEPTİ

Dosinia Luxury Resort - All Inclusive

 

 

RESTAURANT VE BARLAR Restaurantlar ****HerşeyDahil kapsamında saat 24:00 a kadar tüm yerli alkollü ve alkolsüz yerli içecekler self servis olarak ücretsiz servis edilmektedir. EREN Ana Restaurant - Toplam 500 m2 açık ve kapalı alana sahip Ana Restoran( 300 kişi kapalı mekan, 220 kişi teras - Kahvaltı, Geç kahvaltı, Öğle yemeği, Akşam yemeği ve Gece Yemeği) 07:00 – 09:30 Açık Büfe Kahvaltı 09:30 – 10:00 Açık Büfe Geç kahvaltı 12:30 – 14:30 Açık Büfe Öğlen Yemeği 19:00 – 21:00 Açık Büfe Akşam Yemeği 23:00 – 00:00 Gece çorbası *** Taze sıkılmış meyve suyu konsepte dahil değildir. *** Barlarda şişe servisi yapılmamaktadır. BARLAR Lobby Bar 10:00 – 24:00 HerşeyDahil kapsamındaki yerli içecekler Pool Bar 10:00 – 24:00 HerşeyDahil kapsamındaki yerli içecekler Snack Bar 12:30 – 16:00 Snack servisler – Snackmenudahilinde Disko Bar 23:30 – 00:00 HerşeyDahil kapsamındaki yerliiçeceklerfree Disko Bar 00:00 – 02:00 HerşeyDahil kapsamındaki yerliiçecekler ücretli Vitamin Bar 09:00 – 21:00 Spa çalışma saatlerinde soft içecekler Beach Bar 10:00 – 17:00 SOFT İÇECEKLER VE BİRA SERVİSİ VARDIR

 

Kahve & Kek 16:30 – 17:30 PLAJ VE HAVUZLAR Havuzlar Açık Havuz 500 m2 Çocuk Havuzu 10 m2 Kaydıraklı Havuz (Aquapark) 50 m2 Kapalı Havuz 200 m2 Kapalı çocuk Havuzu 6,2 m2 Plaj Plajımız (Çakıllı-Kum) olup, misafirlerimize şezlong, minder ve plaj havlusu ücretsiz olarak servis edilmektedir. Ayrıca otel misafirlerimize ait özel iskelemiz mevcuttur ve iskele kullanım zamanı, sezon ve hava şartlarına göre değişiklik gösterebilir. EĞLENCE - AKTİVİTE VE SPOR İMKANLARI Animasyon Gündüzleri Aquapark ve Havuz etrafında yarışmalar ve aktivitelerle Soft Animasyon 200 kişilik anfi tiyatroda akşamları Animasyon Takımımız tarafından hazırlanan farklı show ve gösteriler Spor Plaj Voleybolu Su topu Step, Aerobik, Jimnastik Dart, Okçuluk, Boccia Fitness Center Tüm motorlu ve Motorsuz su sporları Kasa(Safe) Odalarda bulunan ve değerli eşyalarınızı koyabileceğiniz kasa ücretsizdir. İnternet Erişimi Odalar ve genel alanlarda kablosuz internet (wireless) ücretsizdir. Diğer aktiviteler- GAME ROOM Masa Tenisi ücretsiz. TOPLANTI SALONLARI Toplantı Salonu :300 m2 lik ana toplantı salonumuz, Tiyatro düzeninde max. 500 kişi kapasitelidir. İsteğe bağlı toplantı gruplarına; 1 Barkovizyon 1 Projeksiyon Perdesi 1 Mikrofon Head Set ve Klasik Mikrofon EVCİL HAYVAN Otelimize evcil hayvan kabul edilememektedir. MAĞAZALAR Tüm ihtiyaçları için Market, Butik, Kuyum, Hediyelik Eşya, Deri & Çanta & Ayakkabı dükkanı ve Fotoğrafçı, Rent a Car gibi mağazalarımız misafirlerimizin hizmetindedir. DOKTOR (ücretli) 09:00-18:00 saatleri arasında Hemşiremiz ve Doktorumuz misafirlerimizin hizmetindedir. KABUL EDİLEN KREDİ KARTLARI Visa,Mastercard **Otel yönetimi açılış/kapanış saatlerini veya yerleri önceden haber vermeden mevsim veya hava şartlarına göre değiştirebili ÜCRETLİ SERVİSLER RESTAURANT VE BARLAR *** 24 Saat Oda Servisi *** Tüm taze sıkılmış meyve suları. *** Türk Kahvesi *** Bütün servis noktalarında, Konsept dahilinde olmayan İthal Alkollü ve Alkolsüz içecekler (Enerji içecekleri, şampanyalar, mahzen şarapları ve markalı şaraplar, lüks içkiler 12 yıllık viskiler, Konyak ve Lüks likörler vb.) Vitamin Bar 10:00 – 21:00 Taze sıkılmış meyve suları ve diğer Alkolsüz içecekler AKTİVİTE VE SPOR HİZMETLERİ Tüm motorlu Su sporları Spa Center daki tüm masaj ve kürler, Cilt bakımı, manikür – pedikür hizmetleri Kuaför DİĞER HİZMETLERİ Bebek bakıcılığı Hava Alanı – Otel – Hava Alanı transferi Doktor Telefon / Fax/ Posta hizmetleri Dükkanlar

 

 

GEZİ ÜCRETİ

2 VEYA 3 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI - 695 TL

3 İLE 12 YAŞ ARASI ANNE BABA YANINDA KALMA KOŞULU İLE - 565 TL

TEK KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI - 835 TL

VADE FARKSIZ 2 TAKSİT. 1. ÖDEME 17 EYLÜL 2018 2.ÖDEME 12 EKİM 2018 GİDİŞTE.

10 EYLÜL 2018’E KADAR PEŞİN ÖDEMEDE 50 TL İNDİRİM.

  

DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ                                                  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

  • ULAŞIM                                                                                               - GİDİŞTE S.KAHVALTISI
  • REHBERLİK                                                                                         - ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
  • TURSAB SEYAHAT SİGORTASI                                                            -  EKSTRA TURLAR
  • 2 GECE 5*  HERŞEY DAHİL KONSEPTİ                                                - MÜZE GİRİŞ KARTI (50 TL)        
  • GİDİŞ-DÖNÜŞTE ARAÇTAKİ İKRAMLAR 
  • KEKEOVA TEKNE TURU VE KEKOVADA Kİ ÖĞLEN YEMEĞİ            -DÖNÜŞTEKİ AKŞAM YEMEĞİ

istanbul.png

 

BÜYÜK İSTANBUL KÜLTÜR TURU

                   İSTANBUL’U GÖRMEYEN KALMASIN

NAZİLLİ-AYDIN-İZMİR-MANİSA-BALIKESİR-BURSA-İSTANBUL

(GECE YOLCULUĞU)

1.GÜN 24 EKİM 2018 ÇARŞAMBA

 

2.GÜN 25 EKİM 2018 PERŞEMBE

İSTANBUL-ÇAMLICA TEPESİ VEYA ÇINARALTI (Ekstra Kahvaltı veya Çengelköy Böreği )-BEYLERBEYİ SARAYI

KIZ KULESİ-KANLICA(YOĞURT)-POLONEZKÖY

AKŞAM SAATLERİNDE ZAMAN KALIRSA TAKSİM-İSTİKLAL CADDESİ BU GEZİLERİMİZİN ARDINDAN OTELE GİDİŞ

KONAKLAMA VE AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ (SU DAHİL)  

MERTERDE 4YILDIZLI OTELİMİZ

 ( 1. GECE )

 

3.GÜN 26 EKİM 2018 CUMA

AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI ARDINDAN REHBERİMİZ İLE BULUŞARAK

TOPKAPI-AYASOFYA-YERE BATAN SARNICI-SULTANAHMET

DOLMABAHÇE SARAYI-MİNİATÜRK-EYÜPSULTAN-PİYER LOTİ

1453 PANAROMA MÜZESİ

AKŞAM SAATLERİNDE OTELE VARIŞ

AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ ( SU DAHİL ) KONAKLAMA

GECE SAATLERİNDE KALACAĞIMIZ MERTERDE Kİ OTELE GİDİŞ

(2.GECE)

 

 

4.GÜN 27 EKİM 2018 CUMARTESİ

SABAH KAHVALTISI ARDINDAN

ADALAR TURU

KINALI ADA-BURGAZ ADA-HEYBELİ ADA-BÜYÜK ADA

AKŞAM SAATLERİNDE TAKSİM İSTİKLAL CADDESİ ORTAKÖY AKŞAM SAATLERİ OTELE VARIŞ KUMKAPI İÇİN HAZIRLIK VE KUMKAPIYA GİDİŞ

KUMKAPI PATARA’DA RESTAURANTDA DENİZ ÜRÜNLERİ MENÜSÜ ( 6 çeşit meze- ara sıcak – mevsim salata – ana yemek( köfte, tavuk veya balık )- meyve –su – eğlence, ( HERKES İÇECEĞİNİ YANINDA GETİREBİLİR.) KUMKAPI'DA HERKES KURTLARINI DÖKECEKTİR.

GECE SAATLERİNDE KALACAĞIMIZ OTELE GİDİŞ KONAKLAMA OTELDE

 

                                                                  ( 3. GECE ) 

5.GÜN 28 EKİM 2018 PAZAR AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI ARDINDAN,

VALİZLERİMİZİ ALIP ARACIMIZA KOYUYORUZ VE OTELDEN AYRILIYORUZ ZAMANA GÖRE ORTAKÖY-EMİRGAN-TELLİBABA VE RUMELİ KAVAĞINA KADAR GİDİŞ EKSTRA ÖĞLE YEMEĞİNDEN SONRA AKŞAM SAATLERİNDE KABATAŞ VE EMİNÖNÜNE GELİŞ BİZİ BEKLEYEN TEKNEMİZ İLE BOĞAZ TEKNE TURU TEKNEDE BALIK VEYA KÖFTE EKMEK MEŞRUBAT ÇAY FİYATA DAHİLDİR.

EN GEÇ SAAT 20.00’DA ÜSKÜDAR VEYA BEYBELERBEYİNDE BİZLERİ BEKLEYEN ARACIMIZ İLE GERİ DÖNÜŞ YOLCULUĞUMUZ BAŞLIYOR.

NOT: ACENTE ARZU ETTİĞİ TAKTİRDE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR. 3 GECE KONAKLAMALI 5 GÜNLÜK BÜYÜK İSTANBUL KÜLTÜR TURUNDA GÖREMEDİĞİMİZ VE GEZEMEDİĞİMİZ YERLERİ GÖRÜP VE GEZME İMKANI.

İSTANBUL-BURSA-BALIKESİR-MANİSA-İZMİR-AYDIN-NAZİLLİ

                   İSTANBUL AKVARYUM ve VİALAND EĞLENCE MERKEZİ (Girişler Ekstradır)

 

gap-nemrut.png

GAP RÜZGARI KÜLTÜR TURU

"Medeniyet Şehirleri"

AYDIN ÇIKIŞLI 5 GECE OTEL KONAKLAMALI  GAP  TURU 

 

1.GÜN 12 KASIM 2018 PAZARTESİ

17:00  AYDIN ESKİ OTOGAR İÇİNDEN HAREKET ( GÜZERGAHIMIZ NAZİLLİ – DENİZLİ – DİNAR – ÇAY – KONYA – ADANA )

Siz değerli misafirlerimizi kayıt esnasında belirlenen noktadan alarak keyifli bir yolculuğa başlıyoruz.

2.GÜN 13 KASIM 2018 SALI : ADANA–SABANCI CAMİİ-TAŞKÖPRÜ-GAZİANTEP- TAHMİS  KAHVESİ –BAKIRCILAR ÇARŞISI-BÜYÜK PASAJ

Sabah erken saatlerde Adana’da sabah kahvaltımızı aldıktan sonra ( EXTRA ) Türkiye’nin en büyük cami olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Cami rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz.Şehrin simgesi olan Taşköprü yü fotoğrafladıktan sonra otobüsümüzle Gezilerimiz sonrasında Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ oluyor. Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. /www.dedeman.com/TR/7-Oteller/281-Park-Dedeman-Gaziantep/ 4*

3.GÜN 14 KASIM 2018 ÇARŞAMBA : GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Gaziantep’e güzel anılarla veda ederek, bu kez de Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini BİRECİK BARAJI ’nda sakince yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz. Sular altındaki evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte geçmişi hayal ediyoruz. “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü SİYAH GÜL ’ün de yetiştiği topraklardan ayrılarak, Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİ’ni SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyor ve ŞANLI şehrimiz ŞANLIURFA ’ya gidiyoruz. BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyor ve dileyen konuklarımızla; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ kebaplı, çiğköfteli, ayranlı grubumuz için otelde bizlere özel yapılacaktır. Konaklama otelimizde.

4. GÜN 15 KASIM 2018 PERŞEMBE : ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE – MARDİN – MİDYAT

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuza devam ediyoruz. GÖBEKLİTEPE ’ye giderek; heyecan veren bilinen ve bilinmeyenlerine birlikte yolculuk yapıyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ’nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından bu kez de Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda; Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan KIRKLAR KİLİSESİ ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri ABDÜLLATİF CAMİ ’ne gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği MARDİN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Taş işlemeleriyle ünlü, zamanın önemli eğitim kurumlarından ZİNCİRİYE MEDRESESİ ile ziyaretlerimizi tamamlıyor ve Mardinde ki özel belgeli otelimize yerleşiyoruz. MARDİN’DE Kİ YÖRESEL SET MENÜ, ÇORBA, SALATA, İÇLİKÖFTE KIZARTILMIŞ, SENBÜSEK, KİREMİTTE GÜVEÇ, BADEMLİ PİLAV, İRMİK TATLISI, SU ).  ÖZEL TURİZM BELGELİ

5.GÜN 16 KASIM 2018 CUMA :  MİDYAT – HASANKEYF – ADIYAMAN

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Süryani Kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtı, dünyanın ayakta kalan en eski Süryani Ortodoks Manastırı olan MOR GABRIEL (Deyrulumur) MANASTIRI ’nı keyifle ziyaret ediyoruz. Gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz.Ardından gümüşün TELKÂRİ olarak ustalarının elinde dile geldiği MİDYAT ’da alışveriş için zaman aldıktan sonra  yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak gördükten sonra Burada rehberimiz ile birlikte öğle yemeği molamızı veriyoruz. Gezilerimizin ardından, Adıyaman’a olan yolculuğumuza başlıyoruz.AtatürkBarajınıPanoramikgördüktensonraAdıyaman’avarıyoruz.Akşamyemeğive,konaklama,otelimizde.

6.GÜN 17 KASIM 2018  CUMARTESİ :  NEMRUT DAĞI -ADIYAMAN –ATATÜRK BARAJI- KAHRAMANMARAŞ – KAYSERİ – ÜRGÜP (KAPADOKYA)

Sabah çok erken saatlerde misafirlerimizle Nemrut Dağına çıkarak eşsiz Gündoğumunu izliyoruz.Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Avrupa ve Türkiye’nin en büyük Dünyanın ise dolgu hacmi bakımından 6.sırasındaki barajı ATATÜRK BARAJI ’na gidiyoruz.KAHRAMAN unvanıyla onurlandırılan kentimize doğru yol alıyoruz. Kahraman Maraşlıların canları pahasına kendilerini siper ederek bu cennet vatanı bize emanet ederken yaptıklarını rehberimizden dinliyor ve bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Kentle özdeşleşmiş SÜTÇÜ İMAM ANITI nda bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Ahır Dağı’nın cömertliğinin Kahramanmaraş insanın elinin üretkenliğiyle buluştuğu 150 yıllık lezzet ünlü KAHRAMANMARAŞ DONDURMASI ’nı yerinde yemek için YAŞAR PASTANESİ ’ne gidiyoruz. Sonrasında kente veda ederek Türkiye’nin geçmişte ve günümüzdeki önemli ticaret merkezlerinden KAYSERİ ’ye gidiyoruz.Orta Asya’dan Oğuzlarla birlikte göç eden PASTIRMA ‘sından sucuğuna pek çok yöresel ürünün alışverişi için alacağımız kısa serbest zaman sonrası ÜRGÜP ’e doğru hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyor ve dileyen konuklarımızla TÜRK GECESİ EĞLENCESİ `ne gidiyoruz. Keyifle geçireceğimiz gecenin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

7.GÜN 18 KASIM 2018 PAZAR : ÜRGÜP – ÜÇ GÜZELLER – UÇHİSAR – ÇAVUŞİN – KONYA – MEVLANA – AYDIN

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra ayrılarak efsanesiyle bizlere “Acaba?” dedirten ÜÇ GÜZELLER ’e gidiyor ve görüntülüyoruz. Ardından bir başka efsaneye doğru yol alarak GÜVERCİNLİK VADİSİ ve UÇHİSAR KALESİ ’ne gidiyoruz. Burada bir zamanların insanlara yardım ederken perilerinin, güvercinlere dönüştükten sonra da insanlara yardım etmeye devam etmelerine şahitlik ederken alacağımız kısa fotoğraf molaları ile anılarımızı sonsuzluğa taşıyoruz. Sonrasında bölgeye özgü Onyx Taşı’nın atölyede ustasının elinde şekillenip esere dönüşmesini izledikten sonra ÇAVUŞİN ’de Çanak Çömlek Atölyesi`nde çömlekçilik hakkında bilgi alıyoruz. Ardından ”Gel! Gel! Ne olursan ol, yine gel!” diyen Mevlana’nın sözüne kulak veriyor ve KONYA ’ya gidiyoruz. Hoşgörünün ve insan sevgisinin çağlayarak aktığı, günümüze ulaştırdığı felsefesiyle dünyaca ünlü MEVLANA ’nın MÜZESİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ettikten sonra Aydın’a doğru hareket ediyoruz. Yoldakİ gerekli molaların ardından şehrimize ulaşıp bir daha ki Tuncallar Tur organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz. BİZİ BİZİMLE GEZENLERE SORUN SONRA KARAR VERİN.

 

TUR ÜCRETİ

2 VEYA 3 KİŞİLİK ODA DA KİŞİ BAŞI: 1485 TL

3 İLE 12 YAŞ ARASINDA ANNE BABA YANINDA KALMA    KOŞULU  İLE ÇOCUK FİYATI: 1395TL

SİNGLE: 1685

NOT: KONTEJYANIMIZ 40 KİŞİ ÜZERİNDEN AYARLANMIŞTIR.TURA KATILANLAR VADE FARKSIZ 3 TAKSİTTE ÖDEME İMKANI 1. ÖDEME 17 EYLÜL, 2. ÖDEME 15 EKİM, 3. ÖDEME 12 KASIM GİDİŞTE ARABADA.

1 EKİME KADAR PEŞİN ÖDEME YAPANLAR İÇİN 50 TL İNDİRİM YAPILACAKTIR.

MÜZE KARTI OLANLAR İŞ BANKASI MAXİMUM KARTI OLANLAR 65 YAŞ ÜSTÜ OLANLAR MÜZELERDE ÖDEME YAPMAYACAKLARDIR.

MÜZE KARTI OLMAYANLAR 50 TL KARŞILIĞINDA MÜZE KART ALABİLİRLER.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde 4* VE 5* Gece Yarim Pansiyon Konaklama
* Lüks Otobüsler Ile Ulasim
* Profesyonel Rehber Ile Çevre Gezileri
* Tuncallar Tur Otobüs Içi Ikramlari
* Tuncallar Tur   Güvencesi
* Açik Büfe 5 Sabah Kahvaltisi
* Açik Büfe veya Set Menü 5 Aksam Yemegi ( su  dahil 4 kişi 1.5 L su )

* Nemrut Dağı minibüs ücreti

*Halfeti Tekne Turu

*Sıra Gecesi Urfa

*Türk Gecesi Kapadokya

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Öglen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alinan Içecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Giris Ücretleri + Müzekart

 

NOT : OKUL GEZİLERİ – DERNEK ve VAKIF GEZİLERİ - GÜNÜ BİRLİK ÇEVRE ve KÜLTÜR TURLARI - YUNAN ADALARI TURLARI DEVAM ETMEKTEDİR. HER AY İSTANBUL KÜLTÜR TURU, HER AY KAPADOKYA KÜLTÜR TURU DEVAM ETMEKTEDİR. GRUP SAYISI KARADENİZ TURU HARİÇ OLMAK ÜZERE 14-16 veya 25-27 KİŞİ ARASINDA OLMASI ZORUNLUDUR.

İLETİŞİM İÇİN

AYDIN AVCI

TEL: 0 256 212 17 57 – 212 11 01

GSM: 0 549 414 14 41 | 0 532 760 66 21

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 08:44
banner118