banner158
banner218

Sökeli berber ve kuaförlerden Başkan Çerçioğlu'na teşekkür

Covid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 1.5 aydır kapalı olan berberler, kuaför ve güzellik salonları 11 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayacak. Aydın Büyükşehir Belediyesi, bu işletmeler açılmadan önce ilçe genelindeki tüm berberler, kuaför salonları ve güzellik merkezlerini dezenfekte ediyor. Söke Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Samed Can, “Her zaman olduğu gibi Topuklu Efemiz  hem vatandaşlarımızın hem de esnaflarımızın yanında.Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sökeli berber ve kuaförlerden Başkan Çerçioğlu'na teşekkür
banner216

SÖKE’DE BERBER VE KUAFÖR SALONLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

Dünyayı etkisi altına alan ve 250 binden fazla kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs nedeniyle ülkemizde yaklaşık 1.5 ay önce berberler, kuaför salonları ve güzellik merkezleri hizmetlerine ara vermişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta başında açıkladığı normalleşme takvimine göre berberler, kuaför salonları ve güzellik merkezleri 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren belli şartları yerine getirerek hizmet vermeye başlayacak. 
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEZENFEKTE EDİYOR
Gereken temizlik şartlarının sağlanması, randevu sistemiyle çalışılması ve koltuk sayısının yarısı kadar müşteriye hizmet verilmesi şartıyla, berberler, kuaför salonları ve güzellik merkezleri gibi işletmelerin açılma kararından sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı dezenfekte ekipleri hafta başında açılacak olan ilçe genelindeki berberler, kuaför salonları ve güzellik merkezlerini detaylı bir şekilde dezenfekte etti. Çalışmaları Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli’de takip etti.
CAN: “BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’NU HER ZAMAN YANIMIZDA HİSSETTİK”
Söke Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Samed Can, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ve ekiplerine bu hizmetten dolayı teşekkür etti. Can, ”Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'na her zaman esnafımızın yanında olduğu için çok teşekkür ediyorum. Bu gün, 11 mayısta işyerlerini açacak esnaf arkadaşlarımızın dükkanlarının dezenfekte işlemi Büyükşehir Belediyemiz tarafından başladı. İlerleyen günlerde de devam edecek. 50 gün boyunca esnafımızın dükkanları kapalı kaldı. Bu süreçte Aydın Büyükşehir Belediyesi dışındaki  hiç bir kurumdan yardım gelmedi. Sadece Sayın Başkanımız Özlem Çerçioğlu bizlerin yanında oldu. Gıda yardımından dezenfekte hizmetine her konuda esnafın yanında oldu. Allah razı olsun ondan Allah onun gönlüne göre versin.” dedi. 
AKKENTLİ:”TOPUKLU EFEMİZ ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDA”        
Dünyanın koronavirüs pandemisi nedeniyle çok zorlu bir süreçten geçtiğinin altını çizen Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, bu süreçten en çok etkilenen kesimlerden olan esnafların daima yanında olduklarını dile getirdi. Akkentli, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu, bu süreç içerisinde kuaför ve kahvecilerin yanlarında çalışan personellerine gıda yardımında bulunmuştu. Bugün de 11 mayısta iş yerlerini açacak olan berber ve kuaförlerimizin dükkanlarını, Özlem Başkanımızın talimatıyla dezenfekte ediyoruz. Bu dezenfekte çalışmamız periyodik olarak devam edecek. Pazartesi günü itibariyle de maske dağıtımı yapacağız. Kuaför ve berber arkadaşlarımız ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiler. İnşallah bundan sonraki süreçte de işleri daha hayırlı olur. Önümüz bayram. Bu konuda da Aydın Büyükşehir Belediyesi esnafımızın yanında, odalarımızın yanında. Bundan sonraki süreçte de üzerimize düşen ne varsa yapmaya, esnaflarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 17:19