banner339
banner274

Söke'deki lisede turnikeli giriş dönemi

AYDIN'ın Söke İlçesi'ndeki bir liseye, öğrencilerin güvenliğine katkı sağlaması amacıyla turnikeli giriş sistemi konuldu. Öğrenciler, kart ya da parmak gösterip veya şifre girerek turnikeyi kullanabilecek.

Söke'deki lisede turnikeli giriş dönemi
banner401
banner427

Söke Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi, Aydın'da bir ilke imza attı. Okuldaki öğrencilerin güvenliği gerekçesiyle turnikeli giriş sistemini hayata geçirdi. 2000 yılında hizmete başlayan 421 gencin eğitim gördüğü okuldaki öğrenciler, sistemi kart ya da parmak gösterip veya şifre girerek kullanabilecek. Her şeyi geleceğin gençlerini yetiştirmek için yaptıklarına söyleyen Okul Müdürü Volkan Şenarslan, "Yaz boyunca öğretmenimiz Turgut Şimşek ile birlikte okulumuzdaki öğrencilerin nasıl daha güvenli olabileceğini düşündük ve böyle bir proje geliştirdik. Amacımız, öğrencilerin okula giriş çıkışlarını güvenli bir şekilde sağlamaktır. Her öğrenciye bir kart ve şifre verdik. Öğrenciler giriş çıkışlarını kartla yapıyor. Kart yoksa şifreyle, şifreyi unuttularsa parmak iziyle okula giriş çıkış yapabilecekler. Tüm öğrencilerin giriş çıkışları okulumuzun sisteminde görülüyor. Öğrenci, geç giriş yapıyorsa hem sistem uyarı veriyor hem de öğrencinin velisine otomatikman bilgi mesajı olarak gidiyor. Veliler de çocuklarının okula kaçta girdiğinden, kaçta çıktığından haberdar oluyor. Bu uygulamayla velileri de işimize ortak etmiş oluyoruz. Okulumuzda ayrıca 104 yatılı öğrencimiz mevcut. Bu öğrenciler de aynı şekilde bu sistemden faydalanıyor. Bu şekilde öğrencilerimize daha güvenli bir ortamda eğitim öğretim vermeye çalışıyoruz" dedi.

"VELİLER DE MEMNUN OLDU"

Yapılan bu çalışmanın en çok öğrenci velilerini memnun ettiğine değinen Şenarslan, "Bu tür çalışmalarda öğrenci velilerinden çok büyük destek görüyoruz. Turnike sisteminin okulumuza belirli bir maliyeti oldu. Bunun bir kısmını bakanlıktan karşıladık. Diğer kısmını da kendi imkanlarımızla yaptık. Bu çalışmanın Söke ve Aydın'da olduğunu görmedim. İnşallah bu bir başlangıçtır. Bu çalışma diğer okullara ve kurumlara da örnek olur" diye konuştu. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 18:26
banner218