banner339
banner274

Söke'de tarihi eser operasyonunda sıcak gelişme! Şahıslar serbest kaldı

Söke Belediyesinin yakın zamanda kamulaştırdığı tarihi değeri olan bir evden kaybolan değerli eserlerin Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’e yakın belediye personelleri tarafından alındığı ortaya çıkmıştı.

Söke'de tarihi eser operasyonunda sıcak gelişme! Şahıslar serbest kaldı
banner328

Dün yaşanan gelişmeyle ilgili bugün hakim karşısına çıkan Levent Üzüm ve Bülent Demir tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

Tarihi eser özelliği olan evin bahçesinde bulunan müştemilattan kaybolan tarihi eserler Söke Belediyesi personelleri tarafından Başkan Tuncel’in yakın bir arkadaşına teslim edildiği ortaya çıkmıştı.

Söke İlçe Emniyetinin yaptığı operasyonla gözaltına alınan kişilerin sorgusunun ardından nezarete alınmıştı. Az önce sona eren duruşmada her iki isim de serbest kaldı.

Söke Belediyesi'nden açıklama

Öte yandan Söke Belediyesi konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Çeşitli basın organlarında yayınlanan belediyemiz çalışanı B.D.’nin yetkili birimlerin bilgisi dışında; Aydın Caddesi üzerinde bulunan ve belediyemizce Söke Halkının hizmetine sunulmak amacıyla kamulaştırılan evin bahçesindeki, kapısı ve penceresi açık korunmasız olan müştemilatta uzun yıllardır kullanılmayan ve atıl durumdaki maddi değeri bulunmayan, hurda sayılabilecek bir iki parça eşyayı aldığı iddiası ile ilgili olarak yargı süreci devam etmektedir. Adı geçen şahıs Söke Sulh Ceza Mahkemesince serbest bırakılmıştır."

"Belediyemiz yönetimi tarafından konuyla ilgili gelişmelerden anlık bilgi alınmakta olup, adı geçen çalışan ile ilgili idari süreç başlatılmıştır."

"Basında yer alan haberlerde söz konusu eşyaların her ne kadar tarihi eser olduğu iddia edilmiş ise de, Aydın İl Kültür Müdürlüğünce yapılan tespitlerde binanın içerisinde tescilli bir eserin bulunmadığı anlaşılmıştır."

"Olay; 720 çalışanı olan Söke Belediyesi’nde, bir çalışanı bağlayan münferit bir olaydan ibarettir. Belediyemizin adının böylesi bir olayda anılıyor olmasından duyduğumuz üzüntüyü belirtir, kamuoyuna saygılarımızı sunarız."

                                                                                      

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 18:29
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k