banner339
banner274

Söke'de Özekmek'çi Güven Tazeledi!

Söke Ovası Sulama Birliği Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. İki adayın yarıştığı başkanlık seçimini 49 oyla mevcut Başkan Necdet Özekmekçi kazanırken, rakibi Mehmet Ali Kuru 27 oy aldı.

banner362
Söke'de Özekmek'çi Güven Tazeledi!
banner385

Geçtiğimiz hafta sonu delege seçimi yapılan Söke Ovası Sulama Birliği Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda 76 delege oy kullandı. İki adayın yarıştığı seçimde mevcut başkan Necdet Özekmekçi ve Mehmet Ali Kuru Birlik Başkanlığı’na aday oldu. En yaşlı delege Mehmet Ali Uyanık’ın Meclis Başkanı olarak oturumu açtıktan sonra iki adaya da konuşma hakkı verildi.

İlk konuşmayı yapan Mehmet Ali Kuru, “Göreve geldiğimde telefonum 24 saat açık olacak. Yapılacak sorunları çözebilecek seviyeye taşıyacağız. Sulama ücreti ödemekte zorlanan üyelerin ödemelerini pamuk hasadı zamanında ödenmesi için çalışacağız” dedi.
12 yıldan beri Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı olarak hizmet verdiğini ifade eden Necdet Özekmekçi ise, “Ben görev adamıyım bana görev verildiği sürece görev yapmaya hazırım. Sulama birliği dışarıdan görüldüğü gibi kolay bir görev değildir. Kendimi anlatmama gerek yok. Zaten halk beni hem belediye başkanlığından hem de sulama birliği başkanlığından biliyor. Üç dönemden beri sulama birliği başkanlığını sürdürüyorum. Ne kadar hizmet ettiğimizi veya etmediğimizi siz benden daha iyi biliyorsunuz. Bölgeden dolayı çok zor bir ovadayız. Ama yetişmiş ve tecrübeli elamanlarımızla işi en iyi yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşımızda iyi çalışmış kendisini tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra yapılan seçimlerde 79 delegenin oy kullandığı sandıktan 49 oy alan Necdet Özekmekçi 4’üncü kez Söke Ovası Sulama Birliği Başkanlığına seçilirken, rakibi Mehmet Ali Kuru ise 27 oy alabildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 21:30
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k