banner339
banner274

Söke Ak Parti İlçe Başkanı'ndan Şok İddia! AYBA Personeline Zorla Paylaşım Yaptırılıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Aydın Belediyesi Hizmet Ağı (AYBA) çalışanlarının, iş tehdidi şantajıyla sosyal medya üzerinden Büyükşehir Belediyesinin aleyhinde konuşanlar için paylaşım yapmaya zorlandıkları iddia edildi.

Söke Ak Parti İlçe  Başkanı'ndan Şok İddia! AYBA Personeline Zorla Paylaşım Yaptırılıyor
banner401
banner427

İddiaların sahibi Söke AKP İlçe Başkanı Fatih Gürer, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ağında çalışan personellerin işten çıkarılma tehdidiyle belediye adına kampanya yapmaya, sosyal medya üzerinden belediye hakkında yazı paylaşanlar aleyhine yazı yazdırmaya zorlandıklarını söyledi.

Gürer, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik adına kurulan Aydın Belediyesi Hizmet Ağı (AYBA) çalışanlarının daha önceden Aydın Büyükşehir tarafından hizmete açılan kasap, fırın gibi açılışlarında boy göstermelerine ve yine sosyal medyada Aydın Büyükşehir Belediyesini eleştiren kişiler ile ilgili asılsız paylaşımlarına şahit olduklarını belirtti.

Belediyede Fişleme Yapılıyor Gürer belediye çalışanlarına fişleme yapıldığını söyleyerek, “Asgari ücret ile çalışan AYBA personelinin asli işi dışında yapmaya zorlandığı bu gibi işlerin kaynağı ne yazık ki geçen günlerde Sökeli bir gazetecinin Facebook sosyal medya hesabında yapmış olduğu paylaşım altında yapılan yorumlarla ortaya çıkmıştır.

AYBA çalışanlarına atılan mesajlar ile Büyükşehir Belediyesi lehine paylaşım yapmaya zorlanıldığı, yapılan paylaşımların kendilerine iletilerek paylaşım yapılıp yapılmadığı ile ilgili kişiler ile ilgili fişleme yapıldığı açıkça ortaya çıktı ” şeklinde konuştu.

İşleriyle Tehdit Ediyorlar

Gürer, çalışanların iş tehdidiyle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile yola çıkılarak kurulan AYBA’nın personelinin sosyal belediyecilik dışında sosyal medyada destek çıkılması için çalıştırılmaktadır.

Atılan mesajlar ile AYBA çalışanları bu şekilde paylaşım yapmaya birileri tarafından zorlanmakta, işi ile ilgili tehdit eder şekilde onay alınması gerektiği ifade edilmektedir. Zorlama, baskı ve iş tehdidi ile bu kişilerin sosyal medyada paylaşım yapmaları istenmekte yaptıklarına dair de yorum yapıldıktan sonra bize onay için gönderin denilerek kişiler üzerinde baskı kuruluyor” diye konuştu.

AKP Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, temel hak ve özgürlüklere müdahale anlamına gelen bu şekilde yapılan baskı ve fişlemelerin sonunda kişilerin ekmeği ile tehdit edildiğini belirterek, “ İnsan hak ve Özgürlüklerine aykırı bu tutum ve davranışlar ile ilgili Söke CHP İlçe Yönetiminden ve Aydın Büyükşehir Belediye’sinden bu kişiler ile ilgili gerekli soruşturmanın yapılması ve sonucunu kamuoyu ile paylaşmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA
 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 11:45
banner218