banner83

''Sağlıklı ben,sağlıklı sen,sağlıklı biz'' buluşması

Kuşadası Nermin Metin Akar Ortaokulu’nun ortak olduğu Comenius Okul Ortakları Projesi’nin son toplantısı Kuşadası Belediyesi Gazibeğendi Tesisleri’nde yapıldı.

''Sağlıklı ben,sağlıklı sen,sağlıklı biz'' buluşması
banner94
banner26

Comenius Okul Ortakları Projesi’nin “Sağlıklı Ben, Sağlıklı Sen, Sağlıklı Biz” isimli çalışmasının son toplantısı Kuşadası Belediyesi Gazibeğendi Tesisleri’nde 6 farklı ülkeden gelen 12 öğretmenin katılımıyla gerçekleşti. Polonya, Yunanistan, Portekiz, İskoçya, İspanya, İtalya ve Türkiye’nin ortak olarak çalıştığı projede öğrencilere dünya ülkelerinin eğitim sistemi ve kültürleri tanıtılıyor. Türkiye’den Kuşadası Nermin Metin Akar Ortaokulu’nun ortak olduğu projede öğrenciler ortak etkinlikler yaparak yabancı ülkelerin çocuklarıyla dostluk köprüsü kuruyor.

Ulusal Ajans’ın sponsorluğunu yürüttüğü proje 2 yıldır devam ediyor. Kuşadası Nermin Metin Akar Ortaokulu geçtiğimiz yıl 4 ülke, bu yıl 2 ülke ziyaret etti. Çocukların yabancı dile olan merakını da arttıran projede geçtiğimiz yıl sağlık ve üretim, bu yıl da kültür sanat ve spor ele alındı. 7 ülkenin katılımıyla çocuklar birbirlerine hediyeler ve kendi ülkelerini temsilen kartlar göndererek kültür alışverişi yapıyor. Okul temsilcileri misafir oldukları ülkelerde eğitim sistemlerini araştırmak için okullara ziyaretler gerçekleştiriyor.

Kuşadası Belediyesi Gazibeğendi Tesisleri’nde yapılan son toplantıya Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan da katıldı. Keyifli anların yaşandığı, dostlukların pekiştiği toplantının ardından misafirler ve ev sahipleri Gazibeğendi Tesisleri’ndeki Atatürk Heykeli ve Kuşadası manzarasında hatıra fotoğrafı çekildi.

12.jpg

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 11:21

banner102