banner339
banner274

Ordulu Şehidin İsmi Efeler’de Parka Verildi!

Efeler Belediyesi'nce Efeler Mahallesi'nde yapılan parka Artvin'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Er Fatih Çaybaşı'nın ismi verildi.

Ordulu Şehidin İsmi Efeler’de Parka Verildi!
banner401
banner427

AYDINPOST HABER SERVİSİ- Belediye Meclisi kararı ile Artvin'in Şavşat ilçesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Er Fatih Çaybaşbaşı'nın isminin verildiği park ve kafeterya ilçe halkının hizmetine açıldı. Törene Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Efeler Mahalle Muhtarı Şerif Ali Avcı, CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, Efeler İlçe Başkanı Selim Gürgün, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Ülkü Kurukaya Dalar, Efeler Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde ilk olarak konuşan Mahalle Muhtarı Şerif Ali Avcı, "Eskiden burası çok kötü bir durumdaydı ve mahalle sakinlerimiz kötü niyetli kişilerden dolayı rahatsız oluyorlardı. Artık halkımızın oturup soluklanabileceği, keyifle çay ve kahvelerini yudumlayacakları bir alan oldu. Parkımızın yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mesut Özakcan olmak üzere tüm Efeler Belediyesi personeline teşekkür ediyorum" dedi.

Hemen hemen her gün şehit haberlerinin gelmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, şöyle konuştu: "Ülkemiz 15 Temmuz felaketinin eşiğinden döndü. Her gün şehit haberleri ile ulusça yüreğimiz yanıyor. Bugün hepimizin sorumluluğu ve görevi birey olarak büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'e sahip çıkıp, demokrasimizi geliştirerek Cumhuriyetimizi korumak ve yüceltmektir. Efeler Belediyesi olarak, ilçemizi daha yaşanılabilir bir hale getirmek için-ilçemizde imar planı içerisinde yer alan bütün yeşil alanları, değerlendirilmeye müsait boş alanları park haline getirerek hemşehrilerimizin hoşça vakit geçirmelerini sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Bu güne kadar çok sayıda parkımızı düzenleyerek halkımızın hizmetine sunduk. Mahalleye dönüşen köylerimiz de dahil olmak üzere tüm mahallelerimizde aynı park alanlarını yaratarak halkımıza hizmet sunmaya devam etmek istiyoruz. Bu düzenlemiş olduğumuz park alanı içinde yer alan Orhan Esin parkı ile restore ettiğimiz Efeler Kafe’yi ve Şehit Jandarma Er Fatih Çaybaşı Parkı’nın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Parkların ve kafemizin Efeler Mahallesi sakinlerine, Efeler ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Muharrem ayını da Geçtiğimiz Pazar günü itibariyle Muharrem Ayı'nı idrak etmiş bulunuyoruz. Muharrem Ayı yası ve orucunun kabulü ile insanlık alemine huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum" dedi. Başkan Özakcan konuşmasının ardından parkın açılış kurdelesini CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, Efeler İlçe Başkanı Selim Gürgün, Efeler Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir ve Mahalle Muhtarı Şerif Ali Akay ile birlikte keserek park ve kafeteryanın açılışını gerçekleştirdi.

Açılış sonrasında parkı gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan ve vatandaşlarla sohbet eden Özakcan, Muharrem Ayı nedeniyle Efeler Belediyesi tarafından hazırlatılan aşureyi vatandaşlara ikram etti.

Açılışta ikram edilen  çayların ise ücretli olması bazı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

14563534_10154585699668166_3496116896593552550_n-(1).jpg14581563_10154585699293166_8839654660584128538_n.jpg

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 17:52
banner218