banner83

'' 'O'nu unutmak imkansız ''

13 Nisan’da sabaha karşı geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Aydın futbolunun güler yüzlüsü, sevilen insanı Mehmet Anbarlı’nın eşi Lale Anbarlı açıklamalar yaptı.

'' 'O'nu unutmak imkansız ''
banner94
banner26

27 yıllık eşini kaybeden Lale Anbarlı,eşinin acısını derinden hissettiklerini anlattı. Lale Anbarlı, kendilerini hatırlayanlara teşekkür etti. 

Eşiyle Aralık 1979’da tanıştıklarını anlatan Anbarlı, “Hayatının son gününe kadar güler yüzlüydü . Tanıdığım günden bu yana, bana bir kez dahi kötü bile konuştuğunu duymadım. Dışarıda da kimseyle kötü olmazdı. Vefat edeli yaklaşık bir ay oldu. Her geçen gün özlemimiz artıyor. En son İsmet Sezgin evimize kadar geldi. Arayan, soran, evimize gelen, acımızı paylaşan herkese teşekkür ediyoruz. Arkadaşları, eşimi yalnız bırakmadı. Acımızı paylaştılar” dedi.

“AYDINSPOR SEVGİSİNE KIZAMIYORDUK”
Eşinin Aydınspor’u zaman zaman ailesinin önüne koyduğunu anlatan Lale Anbarlı, futbolculuk ve yöneticilik dönemi ile ilgili anılarını şu sözlerle anlattı: “Aydınspor’un şaşalı dönemlerinde eşim futbolcuydu. Şampiyonluğa oynayan kadroda oynadı. Futbolculuk döneminde kamplardan ve antrenmanlardan dolayı bize vakit ayıramadığı zamanlar oluyordu. Kaptan olduğu için takımın içindeki sorumlulukları fazlaydı. Yöneticilik döneminde de bizimle vakit geçirmekten ziyade hafta sonuları içeride-dışarıda maçlara giderdi. Zaman zaman, bundan dolayı ailecek hayıflandığımız oluyordu . Ancak, Aydınspor sevgisine kızamıyorduk”

“HAYATIMIN EN BÜYÜK TRANSFERİSİN”
Lale Anbarlı, eşinin Aydınspor dışında Altınordu’da forma giydiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Altınordulu yöneticiler de arayarak ‘başınız sağolsun’ dedi. Allah onlardan da razı olsun. Aydınspor’un yeri eşim de başkaydı. Boş kağıtlara çok imza attı. Aydınspor’u karşılıksız seviyordu. Büyük kulüplere transfer yapamamıştı. Bana hep, ‘hayatımın en büyük transferi sensin’ derdi. Onu unutmak imkansız”

KUPA EVLERİNDE, MELEKLERİN ARASINDA
Aydın Büyükler 2.Amatör Küme 5.Grup’ta şampiyon olan Aydınspor’un kendilerine hediye ettiği kupayı ve madalyaları Mehmet Anbarlı’nın fotoğrafının ve melekleri simgeleyen bibloların arasında saklayan Lale Anbarlı, “Aydınspor Başkanı Aydın Çepni ‘ye, antrenör Erman Kırmızı ve futbolculara çok teşekkür ediyoruz. Bize vefayı gösterdiler. Eşimin, o gün aramızda olduğuna inanıyorum. Ancak, keşke tüm Aydınsporlu yöneticiler ve futbolcular o gün orada olsaydı. Törenin ardından mezarlığa giderek kupayı eşime hediye ettik” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 16:43

banner102