banner116

Nazillili çocuklar büyüklerini trafikte uyaracak

Nazilli'de düzenlenen bir etkinlikte trafik kurallarını uygulamalı öğrenen 4-6 yaş gurubu anaokulu öğrencileri, polis amcalarının öğrettiklerini, babaları ve anneleri araç kullanırken, yaya olarak yürürken hata yapmamaları için gönüllü trafik polisi olara

Nazillili çocuklar büyüklerini trafikte uyaracak
banner94
banner26

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği Tarafından Dr.Yüksel Yalova Sümer Rekreasyon Alanındaki Nazilli Belediyesince yaptırılan Çocuk Trafik Eğitim Alanında 150 öğrenci uygulamalı eğitim gördü.

Öğrencilere Trafik parkında Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği görevli ekipleri tarafından trafik kuralları, yaya geçitlerinin, üst geçitlerin ve yaya kaldırımlarının kullanımı konularında uygulamalı eğitim verildi. Bilgili ve bilinçli bir birey olarak toplum kurallarını uygulamak ve özellikle trafik kurallarını zorunlu olarak yerine getirmek için eğitimin şart olduğunu ifade eden Nazilli Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Hicran Toprakçı, trafik eğitimlerini çocuklara küçük yaşta vermelerinin amacının onların daha duyarlı olmaları olduğunu ifade ederek, "Okulumuzda eğitim gören 4-6 yaş grubu öğrencilerimizin trafikte anne ve babalarını uyarmalarını istiyoruz. Çünkü çocuklarımız en iyi trafik denetmenidir. Onlar anne ve babalarını uyarırsa büyükler söz dinler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 23:44
banner118