banner339
banner391
banner313

Nazilli protokolü bayramlaştı

Nazilli protokolü, Kurban Bayramının ikinci günü Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi nikah salonunda bir araya gelerek bayramlaştı.

banner362
Nazilli protokolü bayramlaştı
banner353

Nazilli protokolü Kurban Bayramının 2.'nci günü Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikâh Salonunda bayramlaştı. Resmi bayramlaşma töreni İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Haluk Alıcık Huzurevi ve Sevgi Evleri ziyaretleri ile son buldu.

Bayramlaşma törenine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet savcısı Hüseyin Apaydın, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Üst Teğmen Yalçın Gürenci İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Uğur Hasgül, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Av. İmran Acar, MHP Nazilli İlçe Başkanı Av. K.Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ile davetliler katıldı.

Bütün Nazillililerin, milletimizin ve Türk-İslam âleminin bayramını tebrik edip, bayramın müjdelere hayırlara vesile olmasını temennisinde bulunan Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur “Her bayram yaşanılan sıkıntıların son bulmasını temenni ediyoruz. Ama ne var ki bu gün bu Kurban Bayramında da yine sıkıntılardan bahsediyoruz. Hepimizin bildiği üzere Müslüman ülkelerde yine kanlar aktı gene çok acılar yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Artık bunların son bulmasını istiyoruz. Bu bayrama geldiğimiz süreçte milletimiz maalesef büyük bir ihaneti yaşadı 15 Temmuzda. Şer şebekeleri milletimize kast etti. Ama devletimiz dik durdu Milli İrade gücü üstün geldi Bu güç ile dimdik ayakta kalabildik. 200 şehit verdik ve yaşadığımız süreç bize göstermiştir ki Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını ortaya koymuştur. Bu yüzden yolumuzu düşmanların hainliklerini bilerek sezerek çizmemizi sağlamış Millet olarak Milli birlik ve İrademizi bir bütün olarak sağladık. Yaşanılan bu olayda verdiğimiz tüm şehitlerimize cenabı Allahtan rahmet diliyor Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Onlar sayesinde biz bu gün buraya geldik. Ruhları şad olsun. Yüce rabbimiz bir daha bu millete böyle günleri göstermesin Bundan sonra da sevdiklerimizle, sağlıkla, sıhhatle, ağız tadımızla ve büyük sevinçlerin bizi kenetlediği bayramlarda buluşmayı nasip etsin" dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık bayramlaşma törenine katılan her kese teşekkürlerini belirterek “Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bu güzel bayram gününde bir arada bulunmaktan mutlu ve onurluyum. Bu duygular içerisinde idrak ettiğimiz Kurban Bayramının ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan Niyaz eder, başta hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Nikâh salonunda başlayan tören Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Hürriyet Merkez Karakolunda devam etti. Emniyet teşkilatı personeli ile bayramlaşmanın ardından, Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığına geçildi. Rütbeli personel ve askerlerle bayramlaşan protokol üyeleri daha sonra ise Haluk Alıcık Huzurevini ziyaret etti. Bayramlaşmada huzurevinde barınmakta olan yaşlılarla bayramlaşan protokol üyeleri, hal ve hatırlarını sormayı ihmal etmedi. Protokol üyeleri sevgi evlerinde kalan çocukları da ziyaret ederek bayramlarını kutladılar. Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur tarafından çocuk evlerinde kalan çocuklara bayram harçlığı dağıtırken, sorunlarını da dinledi.

nazilli-protokolu-bayramlasti1.jpg

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 09:15
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k