banner116

Nazilli'de sokaklar deterjanlı su ile yıkandı

Nazilli’nin büyük semt pazarı olarak neredeyse her sokak ve caddeye kurulan Perşembe pazarının bitiminden sonra Pazar kurulan sokak ve caddelerin çöpleri toplandıktan sonra deterjanlı ve tazyikli su ile yıkanıyor.

Nazilli'de sokaklar deterjanlı su ile yıkandı
banner94
banner26

Temiz ve sağlıklı bir çevre için çalışmalarını sürdüren Nazilli Belediyesi, ilçedeki çöp konteynırları ile park, cadde, sokak ve kaldırımları ilaçlarla temizliyor. Nazilli Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri ile İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince Nazilli’de kurulan semt pazarlarının ve özellikle Perşembe pazarının bitiminden sonra Pazar çevresindeki cadde, sokak ve kaldırımların önce çöpleri toplanıp daha sonra deterjanlı su ile süpürülerek itfaiye aracının tazyikli su sıkması ile yıkanıyor. Bir süredir devam eden uygulama ile Pazar yerlerinde akşam saatlerinde Pazar dağıldıktan sonra ortaya çıkan çöplerin kabası temizleniyor ertesi gün de halk ve çevre sağlığı dikkate alınarak deterjanlı, köpüklü tazyikli su ile temizleniyor.

Nazilli Belediye Başkan Vekili Deniz Depboylu, halkın genel sağlığını yakından ilgilendiren konularda hassas davranmaya özen gösterdiklerini belirterek; “Önceden kaba pisliği alındıktan sonra sadece süpürülerek temizlenen Pazar yerlerini bir süredir başlattığımız uygulama ile deterjanlı, köpüklü, tazyikli suyla yıkıyoruz. Özellikle bu dönem havaların ısınması ile çevreye kötü koku ve hastalık yayılmaması bakımından bu çalışma büyük bir önem taşımaktadır. Halkımızın da son derece memnun olduğu bu hizmeti devam eden dönemde başlatmıştık bundan sonra da devam ettireceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2014, 12:37
banner118