banner83

Nazilli'de lise öğrencilerinden duygulandıran mesaj

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasının ardından sendikalar ile üniversite öğrencileri protesto yürüyüşü ve oturma eylemleri düzenlerken Nazillili lise öğrencileri farklı bir etkinlik düzenleyerek hayatını kaybeden madencilerin acılarını p

Nazilli'de lise öğrencilerinden duygulandıran mesaj
banner94
banner26

banner103
Nazilli Nahit Menteşe Anadolu Kız ve Kız Meslek Lisesi ile Nazilli 50.Yıl Ticaret Meslek Lisesi bahçesinde toplanan onlarca öğrenci, Soma'daki maden ocağı faciasında hayatını kaybedenleri anmak ve yaralılar ile işçilerin ailelerinin acılarını paylaşmak için okulun bahçesinde bir araya geldi. Bayrak töreni sonunda okullarından ayrılmayarak giydikleri siyah kıyafetlerle onların yanında olduklarını belli etmek için oturarak ‘SOMA’ yazısı yazdı.

Duygulu anlara neden olan ve sosyal paylaşım sitelerinde de izlenme rekoru kıran görüntüden gurur duyduklarını ifade eden Nahit Menteşe Anadolu Kız ve Kız Meslek Lisesi Okul Müdürü Hilal Pamukoğlu, “Manisa’da Soma’da meydana gelen elim maden ocağı kazası ulus olarak hepimizi derinden yaraladı ve üzdü. Okulumuz öğrencileri de okul bitiminde bayrak merasimi sonrasında bir anda yere oturarak ‘Soma’ yazısı yazdılar. Bu olay hepimizi duygulandırdı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 13:02

banner102